Izrael - zakonczenie pracy

(KaiES vel Sikorsky) #1

Witam

Siedze i sie głowię nad zakonczeniem w pracy dyplomowej. Pisze na temat Izraela.

Może ktoś miałby jakies sugestie pod wzgledem zakonczenia, jakies rady....

zamieszczam spis tresci pracy, abyscie mieli pojecie o czym jest praca

Wstęp

1. Podstawowe informacje

2. Tło historyczne

3. Religie

3.1 Judaizm

3.2 Islam

3.3 Chrześcijaństwo

1. Tradycja

4.1 Święta

4.2 Symbole Izraela

4.3 Koszerność

4.4 Język hebrajski

4.5 Ubiór żydowski

1. Sztuka

5.1 Malarstwo

5.2 Rzeźbiarstwo

5.3 Fotografia

1. Miasta Izraela i ich zabytki

6.1 Jerozolima

6.2 Tel Awiw

6.3 Betlejem

1. Polacy w Ziemi Świętej

2. Izrael widziany oczyma pisarzy

Zakończenie

przyklad mojego zakonczenia, tak mniej wiecej

Żadne inne państwo nie wzbudzało chyba nigdy tylu emocji co Izrael. Nie ważne czy już

w nim byliśmy, czy też nie, każdy sobie jakoś to państwo wyobraża. Jedni widzą w nim

miejsce, gdzie można spędzić beztroskie wakacje, nie przejmując się o pogodę, inni

myślą o nim jak o miejscu, w którym urodził się Jezus Chrystus. Dla Żydów Izrael

pozostaje Ziemią Świętą, typowym Eldorado, a jeszcze inni na myśl o Izraelu

wspominają od razu bliskowschodnie konflikty zbrojne. Na terenie Izraela znajdują się

pamiątki przeszłości utrwalone w kamieniach, wspomnieniach i zabytkach. To tutaj narodziła

się nasza kultura, tutaj narodziło się Chrześcijaństwo. Europa, choć Izrael geograficznie

się w niej nie znajduje, bez dziedzictwa kulturowego tych terenów byłaby o wiele mniej urozmaicona.

czekam na sugestie i pozdrawiam

Kamil

(Krykadam) #2

ja byłem w Izraelu 2 lata temu i było super.

Praktycznie objechałem cały Izrael, oprócz strefy gazy.

(Dj Endrju) #3

Krótko o Izraelu:

Cięmiężyciele Palestyny!

O tym napiszesz? O tym, że budują mur i palestynczycy nie maja wody , a 200 metrow

za murem Żydzi sobie trawniki podlewaja ...

O tym , że jak kobieta jest w ciazy a szpital 100 m od domu , ale za murem , to poroni ,

bo zolnierze nie przepuszczą (żołnierze?? Hmm myslalem ze zolnierze nie strzelaja do dzieci)

O tym, że Palestyna na ich rakiety , helikoptery i emszesnastki ma tylko kamienie?

O tym , ze jak Izrael pacyfikuje oboz to nigdy uchodzcow, nigdy palestynczykow ,

ale ZAWSZE bojownikow/terrorystow/separatystow itp palestynskich i zawsze przy uzyciu

czolgow i helikopterow?

Najlepiej pominac grzeszki i wpisac to co nalezy wpisac, co nie?

Nie napiszesz

o antypalestynskiej polityce Areila Szarona?Kocham takich ludzi...

Człowieku rozejrzyj sie , nie widzisz co sie dzieje na tym świecie?

http://www.palestyna.tivi.net.pl/thcult ... et_out.avi

http://www.itbc.info/temp/anarchisci.mpeg

http://www.palestyna.tivi.net.pl/films/ ... -b37HQ.wmv

http://www.palestyna.tivi.net.pl/films/ ... ah_DSL.mov

http://www.palestyna.tivi.net.pl/films/shebab_daiya.avi

http://www.palestyna.tivi.net.pl/films/ ... estyna.mpg

http://www.palestyna.tivi.net.pl/films/ ... styna2.mpg

http://www.palestyna.tivi.net.pl/films/ ... styna3.mpg

Kilka filmow o tym jak TAM jest - na jednym z nich widac nawet jak izraelski helikopter

zestrzeliwuje inny - przewozacy ranne dzieci, helikopter czerwonego polksiezyca.

Albo inny pokazuje co wojsko robi z tymi ktorzy sa przeciwko murowi (anarchisci)

Zreszta sami zobaczcie , przejrzyjcie na oczy

(Lackymen5) #4

Zakończenie powinno być klamrą spinającą całą pracę i trafnym podsumowaniem jej treści.

Nie podałeś dokładnie brzmienia tematu pracy a zakończenie powinno być kropkną nad ''i'' .

Nie można pisać o wszystkim na temat Izraela i z pewnością tego nie zrobiłeś , dobra praca

powinna trzymać się ściśle tematu i takie też powinno być zakończenie.

We wstępnie odniosłeś się do tematu o którym chcesz pisać , co przyświecało idei

napisania tej pracy , co chciałeś przedstawić w niej , w zakończeniu odnieś się do tego ,

spróbuj podsumować swoje ''doświadczenie z tą kulturą , krajem '' , wiedzę , jaką

zdobyłeś podczas pisania tej pracy nawiązując do tematu .

Kilka mądrych zdań od siebie i samemu .

(KaiES vel Sikorsky) #5

Endrju mam swiadomosc co sie dzieje. Pisząc o Izraelu nie bralem kierunku

na uwarunkowania polityczne, ale na chęc opisania tego kraju pod wzgledem kulturowym.

Szanuje Twoje zdanie i pozdrawiam

(Kiepas) #6

no Endrju mocne słowa i oczywiście zgadzam sie z tym jak z niczymkolwiek innym

ale masz chyba świadomość również tego że nikt nie jest bez

winy w tym wielopokoleniowym konflikcie....

(Krykadam) #7

Tylko zeby one byly jeszcze w pelni prawdziwe.

Chlopcze przejedz sie do tego panstwa to sie przekonasz i wtedy sie bedziesz

mogl obiektywnie wypowiedziec. Naogladales sie TVN-u, naczytales Faktu i jest taki stereotyp.

(Dj Endrju) #8

Po pierwsze misz3u:

To właśnie w mediach przekłamują misz3uniu. To wszystko co wiem, wiem z niezależnych źródeł.

Po drugie misz3u:

Jest stereotyp , że to PALESTYNA jest terrorystami !!

Tak w ogóle to powienienem zacząć od tego czy wiesz co to jest stereotyp. Jeśli wiesz czytaj dalej.

Gdzieś mówia w niusach, że , siły atakujace, ciemięzyciele lub cos w ten desen ? Nie! !!

Zawsze gadaja pro - izraelsko, cokolwiek by nie było - 3 to atak żydow na obóz , czy to

autobus ktory wybuchl - zawsze wpowiedza , ze terrorysci palestynscy zostali spacyfikowani ,

wielu żydow ponioslo straty , a jak palestynczycy zrobia zamach to wielcy terrosysci ,

bez powodu atakuja, maja autonomie. Tu tkwi Twoj blad - to wlasnie TY sie naogladales niusow,

naczytales brukowcow i to wlasnie CIEBIE omamili - to TY jestes pod wladza stereotypow (

juz wiesz co to jest? ) i to TY nim ulegasz.

Zrozumiałeś?

eee i tak nie zrozumiesz

edit: właśnie - nie byłeś w strefie gazy , może dlatego nic nie

wiesz - ja też nie byłem , a wiem, a Ty byles w izraelu i dalej zielony. Disrespect

(Monczkin) #9

Endrju

co wiesz ?? - skoro nie byłeś/nie byliście

zapodaj te źródła - które mówią prawdę o jednej jak i drugiej stronie medalu - obiektywną prawdę

wogóle kolega chciał porady na temat pracy, a nie wywodu, kto ma rację, a kto nie w konflikcie, który ciągnie się od niepamietnych czasów. Nie wiem czy wiesz, ale to Żydzi pierwsi byli wywaleni z tamtych terenów przez Arabów - i od tej pory zieje tam nienawiścią.

a czemu nie mówisz o tym, że jak powstał Izrael, pierwsze co zrobili "sąsiedzi" po oddaleniu się Anglików to był najazd na ze wszystkich stron ?? - dlaczego Żydzi są be - przecież sąsiadom oprócz ich zagłady na niczym nie zależy.

każdy Naród ma prawo do obrony, jak i poszanowania go takim, jaki jest - jest tam prowadzona taka, a nie inna polityka wynikająca z wzajemnej nienawiści i jadu - skoro Palestyńczycy są tacy okey - dlaczego wybuchają bomby, dlaczego nie siadą do rozmów, dlaczego, dlaczego ??

Żydzi nie sa bez winy - i nikt temu nie zaprzeczy - ale jeżeli mamy dyskutować na ten temat to trzymajmy się faktów, nie emocji i nie stosujmy retoryki

• skoro wychodzisz z takiego założenia, to po co piszesz ??

(Asterisk) #10

I dlatego też Twoje zakończenie idzie w dobrym kierunku :slight_smile:

(KaiES vel Sikorsky) #11

co ja tu widzę. Z tak niewinnego tematu wynikła dyskusja. Ale to dobrze - wymiana myśli zawsze jest wskazana.

Ja juz zakończyłem moją prace - ale mysle, ze dyskusja jeszcze sie nie skonczyla

pozdrawiam wszystkich

(Krykadam) #12

Chłopie ja tam byłem calutki miesiąc wiec miałem troche czasu się dowiedzieć.

A w strafie Gazy nie byłem żeby sobie pozwiedzać ale przejeżdżałem :-x

Więc niegadaj jeżeli nie byłeś. Pamiętaj !!

(Magik) #13

No jasne... :roll:

Większość linków w twoim poście nieco wyżej pochodzi ze strony, która na starcie ma tekst "Międzynarodowi aktywiści przeciwko izraelskiej machinie śmierci". Jeśli to jest "niezależne" źródło, to ja dziękuję.

Jak zawsze w takich sytuacjach, prawda leży pośrodku. Tylko trzeba ten "środek" dostrzec. Tak samo, jak są "źli" i dobrzy Izraelczycy, tak też są "źli" i "dobrzy" Palestyńczycy. Nigdy nie ma tak, że po jednej stronie są sami "dobrzy", a po drugiej są sami "źli".

Takie przekonania rodzą postawy i zachowania ekstremistyczne i nacjonalistyczne, a to znowu może bardzo łatwo przerodzić się w konflikt zbrojny (co, jak widać, ma miejsce).

Trzeba umieć dostrzec nie tylko jedną strone medalu, ale tez drugą.

Pacyfikowanie ludności palestyńskiej przez czołgi i helikoptery izraelskie to oczywiście zła sprawa i to nie ulega wątpliwości. Ale palestyńscy samobójcy wysadzający się w centrum handlowym czy wjeżdżający na ruchliwe skrzyżowanie samochodem wyładowanym materiałami wybuchowymi to też nie jest dobra sprawa i to też jest ludobójstwo.

Ideologię można dorobić bez problemu. Palestyńczycy mówią, że walczą o odzyskanie ojczyzny. Ale Izraelczycy też mówią, że walczą w obronie ojczyzny. A my, będący wiele tysięcy kilometrów od tego wszystkiego, nie mający pojęcia o genezie konfliktu, o ludziach, kraju i o tym wszystkim, co tam się tak naprawdę dzieje, nie powinniśmy ferować jednoznacznych wyroków, bo nie mamy do tego ani prawa, ani podstaw.

(Dj Endrju) #14

Wiesz , ja na przykład do Izraela jako naród nic , ale to NIC nie mam, ze wzgledow takich jak miał hitler.

Że podludzie, że nie warci życia itp. Nie. Ja tak nie mam. Moje poglady polegaja na tym ,

że denerwuje mnie polityka rządu państwa Izrael wobec Autonomii Palestynskiej.

To , że z deka łamią prawa człowieka, że robią im coś w rodzaju getta. Coś tu jest nie tak.

Jesli ktos pomyslal, z tych co tu postowali , że jestem takim antysemita, typowym , polsko stylowym

(czyli : "żydostwo cholerne", a cholerne dlatego , że tak ludzie mowia) . Po prostu chcialbym tam

pokoju, a może nawet niech bedzie wojna, tylko zgodna z konwencjami miedzynarodowymi. Rozumiecie?

Mi chodzi tylko o sprawiedliwośc.

Ktoś tam wcześniej (chyba Monczkin) zapostował, że Żydzi byli pierwsi wywaleni , przez Arabów.

No to idac tą drogą, my powinniśmy teraz walczyć o nasze granice: od morza do morza

przeciez Polska była. Musielibyśmy litwe, łotwe, estonie , czesc niemiec, czechy i słowacje,

ukraine i jeszcze iles tam panstw, pozamieniac w autonomie, wybudowac mury i trzymac

za siatką jak małpy w zoo. O to Wam chodzi? Uwazacie ze to jest fair?? Przeciez przed rozbiorami,

w wieku podajrze XV i XVI bylismy jedna z wiekszych poteg w europe. Tak samo mieli zydzi

(no potega nie byli raczej), ale przed ilomaś tam laty Palestyna należała do nich. Nie było państwa

Izrael , oni tam mieszkali tylko , a to wszystko było Palestyną. Pozniej sie tak potoczyło, że onz

przyznalo Żydom po wojnie własne państwo. No ale to jednak była Palestyna... A jakbys

sie poczuł , jakbyscie sie poczuli jakby teraz Niemcy wpadli i zabrali dolny slask? Wrocław itp

to wszystko kiedys bylo Niemcami, dostalismy to po zdradzieckiej jalcie, tylko po to , zeby

komunisci porozszerzali strefy wplywow. A teraz przyszli by niemcy , powiedzieli , że te tereny

od wielu wiekow, nalezaly najpierw do prus, pozniej niemiec i kolejnych rzesz niemieckich

(tak bylo z izraelem) i wszystko zabrali. A onz przyznalby racje tak samo jak przyznal po

II wojnie Żydom. Jesli Wy akceptujecie takie działania, to ja pisze

petycje o odebranie naszych ziem ~~

(dla ciezko kapujacych - nie wykorzystujcie powyzszego do glupich postow typu : "eee głupek,

i tak ci sie nie uda " itp. , bo juz spotykalem sie z takimi co nie wyczuli gdzie jest sarkazm

< nie na tym forum i w tym temacie ale ogolnie > )