Izzykonto w Mbanku i problem

Witam,

Po około 3 tygodniach czasu oczekiwania, wkońcu po licznych mailach i innym trashu, zawitał do mnie kurier aby podpisać umowę o Izzykonto (dopiero za 1,4 miecha 18-tka). Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt że pierwsze co usłyszałem to “Czy jest Pan świadom że otrzyma Pan karte kredytową” A ja takie “■■■?” . Przed złożeniem wniosku, przeczytałem wszystko dokładnie, gadałem z 3-ma konsultantami, pytałem znajomych i nikt nic nie mówił o jakiejś karcie kredytowej. Z tego co wiem to otrzymuje się karte PŁATNICZĄ, czyli wpłacasz np 100 zeta, i możesz wydać 100 zeta. Nic wiecej. Tyle ile masz na koncie/karcie, tyle możesz wydać.

Odesłałem wnerwioną kurierke do domu i lekko zdziwiony zadzwoniłem again do Mbanku . I co? Każdy z 3/3 konsultantów powiedział że :

OSOBA która nie skończyła 18 LAT , nie może posiadać karty kredytowej, a tym bardziej w Izzykoncie.

SO ■■■? Co mam zrobić? Kurier(ka) upiera się że “złożyłem podanie o karte kredytową”. Co ja mam kurcze blade począć? ;p Mam jej wydrukować z głównej strony mbanku informacje co to jest Izzykonto czy jak?

Pozdrawiam

Lekkowkurzony Neth

Prawdopodobnie kurierka nie jest zbytnio zorientowana w temacie.

Nie wiem z jaką firmą kurierską współpracuje mBank ale wszyscy moi znajomi, którzy mają tam konto mieli przeboje z kurierami.

Mi wyjątkowo poszło gładko i po kilku dniach miałem umowę. Konsultanci wiedzą lepiej, sprawdź numer zamówienia jeśli takowy istnieje i odbierz paczkę.

Jeśli nie składałeś podania o kartę kredytową a o izzyKonto to w kopercie będzie umowa dot. tego właśnie konta. Innej opcji nie ma.

Pozdrawiam M4k

Ten kurier jak każdy nie ma pojęcia o czym mówi.

Powszechnie przyjęło sie że że na karty płatnicze mówi się karty kredytowe.

Tak naprawdę otrzymujesz kartę debetową czyli plastikową kartę z paskiem magnetycznym która upoważnia cię do wpłat jak i wypłat pieniędzy które posiadasz na swoim koncie.

Żadnego kredytu na niej nie zaciągniesz.

Najlepiej poinformować kuriera czy ona tak naprawdę wie co przywozi i czy rozróżnia kartę kredytową od debetowej.

Karta debetowa izzykonta wyglada tak :

izzykarta.gif

Mała wskazówka:

zaraz po ukończeniu 18stki warto założyć drugie konto np. eKonto - izzyKonto ma ograniczenia np. nie mogłem wysłać przelewu za granicę.

Wystarczy zadzwonić na mlinię i przez telefon zaktualizować swoje dane - podać numer dowodu osobistego i po zalogowaniu będą dwa rachunki. Gdy będziesz chciał kartę debetową do ekonta - przyjdzie pocztą.

Pozdrawiam M4k

ja tam mam izzykonto i jestem zadowolony :), płaciłem kartą w ok 6 sklepach 1 dnia, i żądnego ograniczenia nie miałem :mrgreen: może dlatego że zmieniłem sobie parametry katy :smiley:

A jeśli chodzi o przelewy za zagranicą to można sobie przecież założyć PayPal można korzystać z tego na całym świecie tylko trzeba sobie zamówić eKARTĘ (wydanie jest kosztuje 25 zł).

A jeśli chodzi o kuriera to ja bym mu powiedział konkretnie że chce karte debetową (do wpłacania gotówki w płatomacie, oraz do płacenia w sklepie), bo pisze wyrażnie aby mieć kartę kredytową trzeba mieć ukończone 18 lat.

Najwidoczniej Kurier okazał się niewiedzą. :smiley: