! -> ja mu gaz, a on zgasł :]

Jołka moi drodzy :slight_smile:

Otuż dziś kręciłem dziś mojego Tualatinka 1200mhz, dotej pory na starej zasiłce mogłem dojechać do 124FSB (1490mhz) i jako ze mam teraz nową, i mocniejszą postanowiłem spróbować ponownie :slight_smile:

Komp niewstaje na fsb128 przy najwyższym napieciu jakie moge dać na procka 1,675V :frowning: Ładuje windows i wysypuje sie jakiś blue screen,

Dałem fsb127 (1525mhz) przy napieciu 1,650V i komp rusza, chwilka testów, wszystko stabilne, noto myśle ze czas na granie by obadać stabilnośc, odpalam Doom3 i gralem z 20minut, nic, żadnych zwisów czy restartów, wychodze z gry, chce odpalic inną, dużo lżejszą aplikacje graficzną, a tu raport o bledzie i czy ma wysyłać wiadomośc, daje nie, i komp gaśnie, i niewstaje sam :expressionless: Odinstalowałęm gre, bo niemoglem jej odpalić, kij wie czemu, instaluje jeszcze raz i komp znow gaśnie :expressionless: oco chodzi :expressionless: Temparaturki podczas grania w normie, i napiecia też :expressionless:

Czyżby memorki niewyrabiały :frowning: 256pc133 i 128pc133 :frowning:

Jakies propozycje :?: mial ktoś taki problem :expressionless:

Pamieci raczej wytrzymuj poniewaz sa na magistrale 133 a ty takiej nie osiagnales. Czy ten problem wystepuje jesli ustawis standardowe taktowanie na procku? jaki masz ten zasilacz i jaka plyte glowna

ten problem jest tylko jak krece :expressionless: i to powyżej 128fsb :confused:

Płyta główna to ABit ST6, a zasiłka to Deer400W, który sobie extra radzi :slight_smile:

Jak mialem durka 1000 Mhz i chcialem go podkrecic to nie moglem poniewaz podczas pracy ciagle sie wieszal, a to wszystko przez wspaniala plyte Shuttle poniewaz na innej plycie po podkreceniu dzialal dobrze, wiec jesli mozesz to sprawdz na innej plycie:) innego pomyslu nie mam;p

ewentualnie mozesz uaktualnic bios

nie mozna go za bardzo podkrecac bo bede sie pojawialy takie bledy. zostaw jak masz i nie kominuj to jest tylko dla wtajemniczonych

biosek mam aktualny juz nowszego to tej plytki niema :slight_smile:

ja jestem wtajemniczony :smiley: