Ja uruchomić port irda w acer aspire 5320

Witam mam ogromną prośbę, jak mam rozpocząć działanie portu podczerwieni w laptopie. nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Wiem że laptop ten posiada port IRDA i tyle… jak co to już nie wiem. Czy ktoś może mi pomóc?? Od razu powiem że internet mam podłączony przez kabel, jeszcze nie bezprzewodowy. Ale oprogramowanie Wirelees Lan działa i łapie sygnały sieci bezprzewodowych. Proszę o pomoc! !!

Start - > Panel Sterowania -> “Łącze bezprzewodowe” -> zakładka Sprzęt -> Właściwości -> Na dole wybierz “Włącz” -> OK

Pamiętaj, aby drugi komputer lub telefon był na wprost portu, tak aby się bezproblemowo widziały.

No niby mam to włączone chociaż trochę inaczej musiałam tam wejść, i oprogramowanie jest aktualne a nadal mi nie działa :frowning:

A w drugim urządzeniu jest włączona? Są ułożone na wprost?

Tak jest włączone, drugie urządzenie to telefon SE K800i !!

dzięki za pomoc jutro jeszcze napisze jak wypadnie test np. z nokia :slight_smile:

gomi82 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja mam SE K300i i bezproblemowo się łączy z Acerem(Extensa 5220), a nawet jako modem robił na wyjazdach. A telefon ma sprawny port? Nie upadł Ci kiedyś? Od upadku mógł ją trafić szlag.

najłatwiej sprawdzić port IrDA aparatem cyfrowym :stuck_out_tongue:

spróbuj włączyć wysyłanie pliku i przyłóż do cyfrówki

jeśli zobaczysz niebieskie światełko to IrDA działa:P

(działa także na pilotach itp.)