Jak aktywować Windowsa

Witam,

Zainstalowałem Win7 3 tyg temu - ale nie aktywowałem bo jeszcze klucza nie miałem. Teraz pobrałem klucz z MSDNAA i podczas aktywacji

otrzymuje komunikat że klucz jest nie od tej wersji(). Co w takim przypadku zrobić? Dodam że mam już sporo rzeczy po konfigurowanych i ponowna instalacja

wszystkiego od nowa to najgorsze z możliwych wyjść.

Pozdro

jaki masz build systemu windows 7 ??

wygeneruj klucz do swojego build’u

Sęk w tym że na MSDN-ie jest dostępna wersja professional a podczas mojej próby aktywacji otrzymuje komunikat że posiadam

Ultimate.

no jeśli żeś wybrał podczas instalacji wersje Ultimate to tak masz…

spróbuj wygenerować jeszcze jeden klucz, ale zapewne konieczna będzie reinstalacja systemu.

Klucz z MSDN AA z wersji Professional nie pójdzie pod Ultimate, nie ma rady, trzeba reinstalować.

Najwidoczniej Microsoft powrócił do koncepcji oddzielnych nośników dla różnych wersji Windowsa, bo w Viście były tylko dwa, 32 i 64 bitowe.

Ale siódemka się instaluje koło 20 minut. Trzeba poszukać najnowszych wersji [darmowych] programów oraz sterowników i instalki nagrać na DVD, później będą od ręką i w godzinę od rozpoczęcia instalacji system zacznie być zdatny do użytku 8)

Zostanie problem z hasłami, ale można je wpisywać na bieżąco przy pierwszym skorzystaniu z danego programu/usługi. Zakładki przeglądarek da się wyeksportować. Gorzej z filmami i fotkami, jeśli jest jedna partycja/dysk, bo trzeba by je wrzucić na inną partycję lub dysk. W takim przypadku byłaby nauczka, by robić kopie ważnych plików, bo dyski bywają zawodne, Windowsy jeszcze bardziej :smiley:

A propos. Siódemka Professional/Ultimate ma fajny program do robienia kopii zapasowych, jak jest w komputerze drugi dysk to będzie świetna rzecz. Da się zrobić kopię przywracania całego systemu, później będzie automatycznie robić kopie plików.

W Viście było podobnie… z tą różnica, ze podczas instalacji było można sobie wybrać wersję Windowsa, gdy nie podawało się klucza. 7 ma już przydzielone “na sztywno” daną wersję… nawet, gdy instalujesz bez klucza. Tak czy siak… zarówno w Viście jak i 7 trzeba aktywować daną wersje dedykowanym pod nią kluczem. Nie da się tak, że instalujesz przypuśćmy Ultimate a następnie wpisujesz key z Premium, to automatycznie Ci downgrade’uje do tej wersji. Nie ma takiego czegoś… ani w Viście, ani w 7.

To może jeszcze inaczej jeśli mam robić reinstalke - w jaki sposób zachować wskaźnik postępu nauki w programie Super Memo UX - ponowne przerabianie wszystkiego od początku jest trochę niewygodne bo 3 tyg stracone wtedy.

Kwestia gdzie zapisuje on swoje dane. Strzelam że część będzie w rejestrze a część w C:\Users* w którymś katalogu albo jeszcze C:\ProgramData.

Musiałbyś zrobić kopie wszystkie a później przywrócić dokładnie tak jak było. Sprawdź ewentualnie czy w programie nie ma opcji zapisania dotychczasowego postępu - nie mam programu więc tylko tyle mogę powiedzieć.

Pozdro

Nie do końca, wystarczy usunąć plik ei.cfg z płyty instalacyjnej i podczas instalacji systemu masz możliwość wyboru dowolnej wersji systemu jak w Windows Vista.

Szczególy:

http://dawka.wordpress.com/2009/04/30/j … dows-7-rc/

Co prawda metoda opisywana jest w oparciu o wersję RC ale działa także w wersji finalnej.

Pozdrawiam

niestety konieczna reinstalacja:)

ja sam mam home premium usunąłem ten plik ei.cfg