Jak aktywować Windowsa

(r_jaro) #1

Witam,

Zainstalowałem Win7 3 tyg temu - ale nie aktywowałem bo jeszcze klucza nie miałem. Teraz pobrałem klucz z MSDNAA i podczas aktywacji

otrzymuje komunikat że klucz jest nie od tej wersji(). Co w takim przypadku zrobić? Dodam że mam już sporo rzeczy po konfigurowanych i ponowna instalacja

wszystkiego od nowa to najgorsze z możliwych wyjść.

Pozdro

(niezDarek) #2

jaki masz build systemu windows 7 ??

wygeneruj klucz do swojego build'u

(r_jaro) #3

Sęk w tym że na MSDN-ie jest dostępna wersja professional a podczas mojej próby aktywacji otrzymuje komunikat że posiadam

Ultimate.

(niezDarek) #4

no jeśli żeś wybrał podczas instalacji wersje Ultimate to tak masz...

spróbuj wygenerować jeszcze jeden klucz, ale zapewne konieczna będzie reinstalacja systemu.

(MaRa) #5

Klucz z MSDN AA z wersji Professional nie pójdzie pod Ultimate, nie ma rady, trzeba reinstalować.

Najwidoczniej Microsoft powrócił do koncepcji oddzielnych nośników dla różnych wersji Windowsa, bo w Viście były tylko dwa, 32 i 64 bitowe.

Ale siódemka się instaluje koło 20 minut. Trzeba poszukać najnowszych wersji [darmowych] programów oraz sterowników i instalki nagrać na DVD, później będą od ręką i w godzinę od rozpoczęcia instalacji system zacznie być zdatny do użytku 8)

Zostanie problem z hasłami, ale można je wpisywać na bieżąco przy pierwszym skorzystaniu z danego programu/usługi. Zakładki przeglądarek da się wyeksportować. Gorzej z filmami i fotkami, jeśli jest jedna partycja/dysk, bo trzeba by je wrzucić na inną partycję lub dysk. W takim przypadku byłaby nauczka, by robić kopie ważnych plików, bo dyski bywają zawodne, Windowsy jeszcze bardziej :smiley:

A propos. Siódemka Professional/Ultimate ma fajny program do robienia kopii zapasowych, jak jest w komputerze drugi dysk to będzie świetna rzecz. Da się zrobić kopię przywracania całego systemu, później będzie automatycznie robić kopie plików.

(prz3m3k84) #6

W Viście było podobnie... z tą różnica, ze podczas instalacji było można sobie wybrać wersję Windowsa, gdy nie podawało się klucza. 7 ma już przydzielone "na sztywno" daną wersję... nawet, gdy instalujesz bez klucza. Tak czy siak... zarówno w Viście jak i 7 trzeba aktywować daną wersje dedykowanym pod nią kluczem. Nie da się tak, że instalujesz przypuśćmy Ultimate a następnie wpisujesz key z Premium, to automatycznie Ci downgrade'uje do tej wersji. Nie ma takiego czegoś... ani w Viście, ani w 7.

(r_jaro) #7

To może jeszcze inaczej jeśli mam robić reinstalke - w jaki sposób zachować wskaźnik postępu nauki w programie Super Memo UX - ponowne przerabianie wszystkiego od początku jest trochę niewygodne bo 3 tyg stracone wtedy.

(artymienek) #8

Kwestia gdzie zapisuje on swoje dane. Strzelam że część będzie w rejestrze a część w C:\Users* w którymś katalogu albo jeszcze C:\ProgramData.

Musiałbyś zrobić kopie wszystkie a później przywrócić dokładnie tak jak było. Sprawdź ewentualnie czy w programie nie ma opcji zapisania dotychczasowego postępu - nie mam programu więc tylko tyle mogę powiedzieć.

Pozdro

(rgabrysiak) #9

Nie do końca, wystarczy usunąć plik ei.cfg z płyty instalacyjnej i podczas instalacji systemu masz możliwość wyboru dowolnej wersji systemu jak w Windows Vista.

Szczególy:

http://dawka.wordpress.com/2009/04/30/j ... dows-7-rc/

Co prawda metoda opisywana jest w oparciu o wersję RC ale działa także w wersji finalnej.

Pozdrawiam

(pakierhakierxd) #10

niestety konieczna reinstalacja:)

ja sam mam home premium usunąłem ten plik ei.cfg