Jak bardzo mogę skompresować ten film?

Nagrałem film z Dead Space. Oryginał waży 2.17 GB (a trwa 29 minut). Jak bardzo mogę obniżyć wagę pliku, żeby wysłać na YT? Zależy mi na jak najmniejszej utracie jakości, gdyż gram na max ustawieniach i chcę żeby to było widać na filmie.

Kiedy klikniesz w opcję “Prześlij film” na YouTube masz po lewej “Zaawansowane przesyłanie filmu wideo”. Tutaj nie ma limitu 2GB jak w przypadku standardowego “przesyłacza” - wymaga obsługi Javy.

Jeżeli chodzi o zmianę rozmiaru pliku to każde zmniejszenie rozmiaru równa się pogorszeniu jakości, więc sądzę że przy takim filmie lepiej wrzucać troszkę dłużej…

I licz się z tym, że do odczytu takiego filmu potrzeba dobrego łącza internetowego albo Boskiej cierpliwości, bo o wysyłaniu nie wspomnę.

Właśnie dlatego muszę go skompresować, Żeby ktoś kto nie ma szybkiego łącza też mógł oberjrzeć film.

Może zrób tak: powycinaj na początek najnudniejsze fragmenty, np. jeśli nic się nie dzieje to można je wyciąć, bo po co zanudzać widza. Możesz zmniejszyć jego rozdzielczość i wybrać jakiś w miarę mało straty format.

Pozdrawiam!

Właśnie nie nagrywałem tych nudnych fragmentów a całość po złączeniu tyle ważyła. Nie wiem czemu VirtualDub robi tak, że po polączeniu 2 filmów o wadze 400mb robi od razu 1 o wadze 1100mb?