Jak bardzo od pamieci zalezy krecenie proca


(Danzelmario) #1

witam! pytanie jak wyzej- chodzi o core 2 duo 6300 bo tak w sieci patrze róznie podkrecaja jednemu chodzi na 2.8 a drugiemu na 3.2 a to spora róznica. i pytanie: jakie trzeba miec pamieci zeby nie ograniczaly/lub w jak najmniejszym stopniu ograniczaly max podkrecanie procesora, ile od tego zalezy. czy ja ksie kreci procka to pamiec tez trzeba- czy jak np kupie good ramy 533mhz to bedzie proc duzo gorzej sie krecic niz jak kupie np 800 czy moze w oogle one sie nie nadaja do krecenia proca? prosze o wyjasnienie z gory dzieki


(Błażej) #2

Procesor i ramy można kręcić oddzielnie.

Procesor jak i inne podzespoły kręcą sie każde inaczej!

Dużo zależy to od chłodzenia, oraz od szczęścia :wink:


(Danzelmario) #3

Błażej czyli sam ram to ma nie wiele do powiedzenia w tej kwestii? wiem ze wazne jest chłodzenie itp. mi tylko o kwestie ramu chodziło.


(McDracullo) #4

Na pamięci ustawiasz dzielnik i jest OK,jednak lepiej kupić szybsze dla lepszej wydajności. Co do kręcenia ważna jest też płyta główna... no i dobry zasilacz.


(Wigrus1) #5

ustawiasz dzielnik na pamięci i kręcisz czy to fsb czy HTT, mniejszając częst. ramu poprzez dzielniki a później podnosząc fsb/HTT podnosisz częst. ram, no chyba, że masz mocne pamięci to zostawiasz fsb:ram=> 1:1.

Poniekąd ma coś do powiedzenia.


(Danzelmario) #6

mam gigabyte ds3 tzn bede miec bo bede zamiawiac i zasilke 400 wat dobrej firmy oczywiscie.i bede krecic proca przez fsb. wigrus o jaki mnoznik chodzi bo no nie rozumiem za bardzo. czyli musze zmniejszyc czestotliwosc ramu zeby krecic proca? :slight_smile: nie bardzo rozumiem.

Złączono Posta : 27.09.2006 (Sro) 19:32

w kreceniu to ja laik jestem. bo nie krecilem nigdy nic oprocz mojego gf2 mx:P wiec prosze o wyjasnienie co i jak


(Wigrus1) #7

no to tak samo jak ja :stuck_out_tongue:

Chodzi o to...żeby nie wpaść w błoto :stuck_out_tongue:

ustawiasz dzielnik tak, że pamięć ram, np.800MHz będzie chodziła na 667 MHz, kręcąc fsb kręcisz i ram ten 667MHz, podnosi się on podnosi i jeżeli ram nie wytrzymuje ustawiasz jeszcze większy dzielnik. I dochodzisz do takiej sytuacji gdzie albo proc albo mobo Cię blokuje :stuck_out_tongue: czyli koniec OC :stuck_out_tongue: