Jak będą chodziły gry na Viście i takim sprzęcie?

Zmieniam właśnie sprzęt na nowy i mam możliwość kupienia Visty OEM Home Premium. Zastanawiam się czy instalować Vistę, czy zostać przy XP-ku. Wiem, że gry podobno na XP-ku chodzą jakieś 30% szybciej. No i zasadnicze pytanie. Jak będą chodziły (nowe) gry na Viście i takim sprzęcie?

Core 2 Duo E8200, 4GB RAM, GF 9600GT

Chciałbym pograć na wysokich detalach przy rozdziałce 1280x1024. Kupować Vistę, czy lepiej zostać przy XP?

Sprzęt oczywiście nie tylko do gier, no ale pograć lubię.

Dzięki z góry za odp.

Zdecydowanie należy przejść na Windows Vista między innymi ze względu na obsługę DirectX 10

Instalacja XP na tę chwilę nie ma sensu

a w temacie którą viste brać 64 czy 32 bit ?

32bit oczywiście. 64bitowa wersja może się u Ciebie nie sprawdzić i przysporzyć kłopotów

No rozumiem, że teraz lepiej przejść na Vistę, ale czy posiadając w/w sprzęt nie odczuję spowolnienia gier w stosunku do XP-ka?

Mój znajomy zainstalował kiedyś na próbę Vistę na komputerze Athlon 3000+, 1,5GB RAM i GF 7600GS i z tego co u niego widziałem, to gry mu strasznie klatkowały. Na XP przy tym samym konfigu miał średnio 20-30 klatek więcej w każdej grze. To jak to będzie na Core 2 Duo E8200, 4GB RAM i GF 9600GT? Czy da się płynnie pograć na pełnych detalach przy 1280x1024 na takim np. Assassin’s Creed?

Jutro z rana zamawiam sprzęt i muszę decydować czy kupować tą Vistę. Dlatego proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Wielokrotnie w testach pokazywano, że gry nie chodzą wolniej czy tam gorzej na Viście niż na XP

…czemu mogą być winne sterowniki do karty graficznej, chipsetu itd

Będzie dobrze

Przecież to jest pytanie do producenta grafiki a nie producenta systemu. Jeżeli grafika wyrabia w takich rozdzielczościach to jakie ma znaczenie jaki jest system?

I jeszcze jedno. Cytat z http://www.benchmark.pl , komentarz do recenzji Assasins Creed

" valtur25, 2008-05-12

Mnie gra bardzo rozczarowała,mimo że przez pierwsze 5 godzin gry miałem szczękę przy kostkach :wink: Grafika przepiękna,na C2Duo T810(2,10Ghz),2GB,8600M GT(256MB) w 1440x900 w Vista HP latała gra bez przycinki w pełnych detalach (minus multisampling na 1). Reasumując gra na poziomie Crysisa - włączyć, popatrzeć, powzdychać i wyłączyć :wink: Dla mnie 7/10"

Dzięki za odpowiedź. Zamówiłem Vistę, a jeśli gry będą się przycinać, to postawię na innej partycji XP-ka tylko do gier i problem z głowy.