Jak bedzie chodziła?

Mój sprzęt może nie najnowszy ale jest :smiley:

Procesor: Celeron 1.7 GHz

Pamięć RAM: Kingston 512 MB 400 MHz

K. Graficzna: Radeon 9550 128MB/128bit Gigabyte tm

vojtexpl

będzie źle chodziła na tym komputerze …

przedewszystkim masz za mało ramu !

pozatym byś się wysilił i poszukał na forum bo wałkowane setki razy

Nie widze sensu instalowania…

jesli nawet i zainstalujesz to jak powiedzial kolega wyzej nie bedzie chodzic dobrze… nastepnie nie masz pewnosci czy wykryje ci wszystkie sprzety ktore masz… dzwiek drukarke itp itd…

Wg mnie jest sens kupowania Visty tylko i wylacznie wtedy gdy kupujesz ja razem z nowym komputerem odraz skonfigurowana… takie jest moje zdanie.

http://vistapc.pl/news.php

wg. tej tabeli mieszcze sie w normach :slight_smile:

trochę “inne” te wymagania…

ta tabela przedstawia tak naprawdę konfigurację minimalną na której da się zainstalować ten system …

XP można i na 128 MB ramu postawić ale nie ma mowy o komfortowym korzystaniu z komputera …

no chyba że lubisz zawiechy bluescreeny i nie przeszkadza ci kilkuminotowe odpalenie najprostrzego programu …

absolutne minimum dla visty to 1 gb ram a proc też lepiej by był nowoczesną konstrukcją najlepiej dwurdzeniową …

całkowicie komfortowa praca na win vista to dwa lub więcej rdzeni i 2 lub więcej GB ramu …

no i przyzwoity dysk twardy … a nie np jakiś stary kilkuletni

oraz dla aero nowoczesna karta graficzna (każda nowa pociągnie)

dyszczek mam nowy WD 250GB 16 MB cache :slight_smile:

Odpuść sobie chłopie tą Vistę,

vista jest glupia, uzytkowalem ją na laptopie znajomej siostry i stanowczo odradzam. Jeżeli juz Microshit to win XP. Jeżeli zależy nam na niezawodności to Linux.

ja bym coś powiedział ale po co mi warn ?

jak się chce bawić vistą na starym komputerze bądź też o słabym configu t nie dziwne że kiepsko działa …

vista to nowy system na nowe komputery …

Na boki

:hahaha:

BTW co będzie chodziło :P:P:P

Czytam ten temat i dopiero po wypowiedziach innych userów zobaczyłem ze chodzi o Viste. Po przeczytaniu postu autora tematu myslałem ze chodzi o Radeonka.

za słaby ten komp na Viste. Znajomy miał Viste na AMD 2,8 sempron. GF 6100 prawie 800 mb ramu. Jak mówił chodzi całkiem jak XP. (porównywał z Xp na starym pc Athlon 2.0 512 ram i jakis radeon)

Zainstalował Xp i powiedział (tu cytat) “niebo a ziemia” więć

Nie baw sie w Viste.

nawet nie próbuj instalować…

ja na 128mb ram jechał na windows xp przez 3 latat, system chodził bardzo dobrze… nawet w gry typu fifa 2005 grało się płynnie…

jakoaś mi się nie chce wierzyć…mi nawet po wszystkich optymalkach itp,przy 256ramu tak muliła że żal.sama fifa pod windowsem potrzebuje 256 ramu a ty niby ze 128 płynnie grałeś xDDDD

nie wierzysz? tego kompa już sprzedałem, na windows xp płynnie się grało co prawda w 800x600 przy niskich detalach ale chodziła fifa 2005 i poprzednicy, heroes 3, colin mcrae rally 2, kangurek kao 2, skoki narciarskie do 2003, nfs hot pursiut 2, harry potter 2 pierwsze częsci, half-life, revolt, sporo ciekawych gierke chodziło płynnie, gta vc się cięło ale jakoś je jeszcze przeszedłem :mrgreen:

D@widoS jaką masz kartę graficzną? jaki proc?

LOL

Ja w FIFĘ06 grałem w 1024x800 przy najwyższych detalach i się nie tnęło xD

Mój spec:

256MB RAM DDR 400mhz

GF5200FX

Celeron 2.60Ghz 128kb L2 Cache

I do dziś mam ten sprzęt i teraz z niego piszę, bo ja nie zmieniam kompów co rok a ten mi już służy 4 lata.

Każda gra mi na nim chodzi, od starych staroci typu Sea-Dogs do NFS Carbon (tyle, że jeden wyścig na nim mi się uruchamiał 5 minut :mrgreen: ale w 1024x800 przy full detalach grałem i w jeździe było OK, nie tnęło). Nawet SA przeszedłem 6 razy.

Zatkało kakao? :twisted:

Tak sie chwalicie:P

2.0 Athlonik

GF 440 MX 64 mb

256 ram

To był mój stary komp, cała seria GTA (VC, SA itp) bez najmnijeszego problemy, seria NFS (hot pursuit 2, undergrandy 1,2 MW) wszystko chodziło aż do Carbona (MX nie obsługiwał)

Komp był cudo, chodziłby do tej pory, gdyby nie pomoc koledze w naprawianiu kompa. Wtedy spalony został procek i płytka główna.

żeby nie było OT.

Odradzam instalowania Visty na twojej konfiguracji podsespołów.