Jak bezpiecznie usunąć pliki systemowego folderu Downloaded?


(Bogdan_G) #1

Napotkałem brak informacji w necie na temat konkretnych plików znajdujących się w C/Windows/Downloaded http://vpx.pl/image/eJC Rok i trzy miesiące temu padł system XP. Do lutego miałem problemy z blue screenem, czy aktualizacjami. Skorzystałem Tutaj z wielu pomocy i komputer śmiga. Jednak po tamtym okresie znajduję pozostałości. Nie wiem, czy mogę bezpiecznie wyczyścić ten folder Windowsa.


(system) #2

Zastosuj Odkurzacz! Zrobi to za Ciebie: http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P … 12322.html

Bardzo prosty w użyciu. Wystarczy zastosować się do czerwonych lub żółtych komunikatów w głównym oknie programu.


(Bogdan_G) #3

Tego Odkurzacz nie ruszał sam z siebie, a używam go ponad pięć lat. Owszem, jest taki moduł w wersji 12.6, usuwanie zablokowanych plików i by to zewsząd usunął, tak samo, jak max delete. Chodzi mi o to, czy system odbuduje folder, czy się zbuntuje. Tak samo chodzi o pliki w tym folderze. W podfolderze Conflikt są takie pliki: http://vpx.pl/image/eme Mnie chodzi o to, czy nie naruszę systemu, bo w niewiele można ingerować w Windowsie.


(system) #4

Warto żebyś zaktualizował Odkurzacza do najnowszej wersji 13. Zupełnie inaczej (łatwiej) się go obsługuje i warto wierzyć, że jeśli on nie usunie tych plików lub całego folderu Confict, to lepiej to zostawić. Swoją drogą folder Downloaded Program Files jest z reguły opróżniany przez programy czyszczące.


(Bogdan_G) #5

Mam i Odkurzacz 13 portable. Poprzedni trzymam ze względu na moduły. Jak widać, trzynastka też to zostawiła. Ja pytam - co to jest właśnie tam? Piętnaście miesięcy temu, wirus z instalacji gamejack 4 rozwalił system, sterowniki napędu i co tam tylko, znaczy - essentials wyleczył, ale pacjent zdechł. Jeśli nie mogę się nic dowiedzieć, to trudno. Na systemie nie będę sprawdzał metodą prób i błędów.