Jak bezpiecznie zmienić pastę termo na GPU bez osłony IHS?

Witam,

Moja karta to Gigabyte GF 9800GT 512mb/256 bit. Dokładnie ten model z takim chłodzeniem - http://images10.newegg.com/NeweggImage/ … 288-02.jpg

Mniej więcej wiem co i jak, to nie jest tak, że od razu zakładam temat bez szukania w google. Szukałem, czytałem, oglądałem na YT ale dalej mam wątpliwości:

  1. Czy pasta taka jaką kupiłem niedawno do procesora - Arctic Cooling MX-4, może też być użyta na GPU bez tego IHS?

  2. Czym zmyć starą megaprzyschniętą pastę? Alkoholem izopropylowym? A co jeśli mi go trochę kapnie poza rdzeń lub coś w tym stylu? Nic się nie stanie?

  3. Czy to prawda, że jeśli pasta mi wycieknie poza IHS to mam po karcie bo będzie zwarcie?

  4. Jaki jest tak naprawdę najlepszy, najwydajniejszy i najefektywniejszy sposób nakładania pasty? Różne opinie są na necie. Jaki wg. was najlepszy:

Ziarenko ryżu, nakładanie na X czy też może po prostu równomierne rozsmarowanie pasty dowodem osobistym albo prawem jazdy?

W ogóle ten sposób z rozsmarowaniem jest bezpieczny? A jak się dostanie jakiś kurz z dowodu/prawka, lekki brud w pastę to nic się nie stanie?

  1. Czy muszę wygrzewać pastę czy też sama z biegiem dni nabierze właściwej konsystencji?

Pozdrawiam i mam nadzieję, że G92 mi wstanie po tej operacji i nie spali się po miesiącu… TFU TFU TFU! !!

  1. TAK, chyba że domyślnie była blaszka, ale tak to nie ma czym się przejmować i nałożyć pastę.

  2. Tak zmyć, alkohol izopropylowy to najlepsze rozwiązanie, jak wycieknie na kartę nie powinno nic się stać, alkohol wyparuje, najlepiej na jakiś ręcznik papierowy trochę namoczyć i dopiero myć.

  3. Wydaje mi się że nie

  4. Najlepszy niby X ale kulka też zła nie będzie różnice nie będą kolosalne, byle pamiętać aby nie nałożyć zbyt mało ani zbyt dużo pasty na rdzeń.

  5. Jak będziesz używał karty ( czyt. w grach to sama się ona po kilku dniach wygrzeje, przecież na tym zabieg polega )

  1. Dobra pasta nadaje się do CPU, GPU i chipsetów na Płycie głównej.

  2. Tak. Alkohol izopropylowy powinien dać radę, tylko ściereczka, czy ręcznik papierowy, wacik nie może porysować rdzenia. Alkohol szybko odparuje ale po całej operacji karty nie podłączaj do komputera tylko odczekaj jakiś czas dla pewności.

  3. Żadnego zwarci nie powinno być po pasta jest bardzo gęsta, a poza tym ma dość niską przewodność prawie zerową.

  4. dajesz kropkę pasty na środek i delikatnie rozprowadzasz kartą telefoniczną lub czymś podobnym musi być dość sztywne. pasta nie musi dochodzić do krawędzi rdzenia graficznego i nie może być jej zbyt gruba warstwa, ma tylko nieznacznie pokryć rdzeń.

  5. Pasta z czasem osiągnie swoje optymalne właściwości. Używaj komputera normalnie, a temperatura z czasem odrobinę spadnie.