Jak bezprzewodowo podłączyć drukarkę do komputera

Zamówiłem drukarkę Brother MFC-J5910DW i chciałbym ją bezprzewodowo połączyć z komputerem. Docelowo ma stać w jednym końcu pokoju, a komputer w drugim, tak więc nie mam możliwości podpięcia jej kablem (nie chcę ciągnąć kabla przez cały pokój).

Nie mam routera, ponieważ korzystam z netu mobilnego Play poprzez modem Huawei.

Drukarka ma kartę sieciową wifi.

Posiadam kartę sieciową TP-LINK TL-WN722NC.

Da się to wszystko bezprzewodowo jakoś połączyć, czy muszę coś kupić?

Wystarczy adhoc

Czyli mam uruchomione wifi w stacjonarce, wifi w drukarce i co mam dalej zrobić?

Przeczytaj instrukcję drukarki, pewnie będzie na niej soft umożliwiający to paroma kliknięciami. Jeśli nie ma udostępniasz połączenie sieciowe za pomocą wifi po czym przyłączasz drukarkę do sieci :slight_smile:

Znalazłem taką instrukcję:

Czasami najszybszą metodą przesłania danych pomiędzy dwoma komputerami jest skorzystanie z połączenia sieciowego. Jeżeli nie masz kabla, a obydwa pecety są wyposażone w karty Wi-Fi, możesz skorzystać z bezpośredniego połączenia bezprzewodowego.

  1. Rozwiń menu startowe i otwórz Panel sterowania. Wybierz łącze Wyświetl stan sieci i zadania w kategorii Sieć i Internet. Kliknij Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi w prawej części okna, a następnie przycisk Dodaj. Wybierz Utwórz sieć ad hoc.

  2. Przejdź dalej, wpisz nazwę sieci i na liście poniżej zdefiniuj typ zabezpieczeń. Wybierz ustawienie WPA2-Personal. W polu Klucz zabezpieczeń umieść hasło dostępu. Jeżeli chcesz częściej korzystać z definiowanej konfiguracji, zaznacz opcję Zapisz tę sieć.

  3. Nowa sieć pojawi się na liście skonfigurowanych połączeń. Aby z niej skorzystać, skonfiguruj odpowiednie ustawienia na drugim komputerze i udostępnij dane użytkowników.

Jeżeli tak zrobię będzie działać?

Jeśli zrobisz to dobrze będzie to działać :slight_smile:

drobok dziękuję serdecznie za pomoc :slight_smile: