Jak bezprzewodowo połączyć drukarkę?


(dao) #1

Jak w temacie, chcę bezprzewodowo połączyć drukarkę z komputerem, jak to zrobić ? system vista i xp, proszę instrukcję krok po kroku


(Tompyk) #2

Czy drukarka jest podłączona do któregoś z komputerów?


(dao) #3

tak, podłączona jest przewodowo do komputera stacjonarnego, chcę by można było drukować bezprzewodowo z laptopa,


(Tompyk) #4

Po pierwsze należy ustawić komputery tak aby pracowały w tej same grupie roboczej a następnie na komputerze na którym masz drukarkę musisz włączyć jej udostępnianie - najlepiej kliknij prawym klawiszem myszy na niej i powinna tam być opcja udostępniania. Po tej operacji musisz drukarkę zainstalować jako sieciową na drugim komputerze.


(Ktrojanek) #5

A jaki masz system? Tak czy tak, trzeba usostępnić drukarkę, wchodzisz w drukarki, wybierasz tę, o którą chodzi, PPM->Właściwości->Udostępnianie, daj żeby udostępnił.

Potem musisz włączyć w ustawieniach sieci, żeby współdzielił drukarkę, w Viście wchodzisz w centrum sieci i tam dajesz udostępniaj drukarki.

Potem na laptopie dajesz "Dodaj nową drukarkę", zaznaczasz drukarkę sieciową, niech poszuka automatycznie, powinien wykryć i już. Jeśli nie znajdzie, możesz dodać ją ręcznie poprzez opcję "Przeglądaj" bądź "Drukarki nie ma na liście" (czy coś takiego).

Pozdrawiam