Jak bootować cd z widowsem xp?

Chciałbym sformatować dysk i wgrać od nowa xp.Dowiedziałem się że trzeba z bootować cd z xp ale ja tego nie umiem.Prosę o pomoc.

Z góry dzięki.

Musisz ustawic w biosie, zeby odczytywalo najpierw cd-rom potem stacje dyskietek i dopiero na koniec dysk…nie wiem jaki masz bios czyli dokaldnej instrukcji nie napisze…w kazdym badz razie, sprobuj wrzucic plyte z windowsem do napedu i uruchom ponownie kompa:)…jesli pojawi sie: Przycisniecie dowolnego klawisza spowoduje rozruch dysku, to wcisnij powiedzmy"enter" i dzialaj:)

Odpalasz kompa. Zatrzymujesz startowanie systemu wchodząc do BIOSu. Ustawiasz sobie w sekwencji bootowania na pierwszej pozycji CD-ROM. Zapisujesz zmiany. Startuje instalator Win XP. Po sprawie.

niekoniecznie, nowsze biosy posiadają możliwośc ustawienia z 3 lub 4 źródeł jednocześnie a przy ustawieniach standartowych wygląda tak:

http://img39.exs.cx/img39/7507/pict00095pd.jpg

i przy tych ustawieniach w takiej kolejnosci zostaną przeszukane urządzenia

Heh…przez “musisz” nie rzumiesz chyba"zrob to koniecznie bo komp wybuchnie"??;)…mozna to ustawic w kilku kombinacjach…a za slowka lapac to tak nieuprzejmie:]

ja e moim Asusie A7v880 podszas starru naciskam F4 i pokazjue sie duze okienko z napedami z ktorych mozna botowac, wygodiejsze bo bez wchodzenia do BIOSu

Próbowałem różnych metod ale nie chce się bootować.

1kiedy już ustawiłem w biosie żeby się botowało

1 cd rom

2 floopy

3 ide-0(czy jakos tak)

Przy wyświetlaniu tych informacji ,przy włączaniu komputera

pirze mi coś ża cośtamcośtam cdrom not found

cośtamcostam flooty not found

Głównie mi chodzi o to że chce sformatować dysk i wgrać nowego xp.

(może są inne sposoby)

Bardzo przoszę o szczegółową pomoc (krok po kroku)

W biosie widze masz dobrze ustawione.

Nie masz przypadkiem dwóch CD-room’ów i wsadzasz poprostu do niewłaściwego ??