Jak cofnąc podkręcanie

Witam

Mam pytanka odnośnie cofnięcia ustawień jakie dałem podczas podkręcania.

A więc zacząłem bawić się w podkręcanie i pozmieniałem parę ustawień w biosie, chciałem cofnąć wszystkie ustawienia jakie dokonałem podczas podkręcania i w tym celu zresetowałem BIOS za pomocom zworki clr_cmos, a później Load Optimize Defaults w BIOSie.

1.)Czy ten reset BIOSu załaduje optymalne ustawienia które nie uszkodzą mi sprzętu?

2.)Po tym nieudanym podkręcaniu testowałem komputer programami typu memtest, SuperPI, oraz Orhtos i żaden nie wywalił mi błędów czy to oznacza że mój komputer nie został uszkodzony?

Wiem ze to głupie pytania ale ciągle mnie męczy czy nie szkodziłem sobie komputera i czy po resecie BIOSu się nie uszkodzi.

Bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi bo się psychicznie zamęczę he he :mrgreen:

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje :smiley: i życze Wesołych Świąt :slight_smile:

Tak, po resecie BIOSu wszystkie zmiany, których dokonałeś (podkręcanie) zostają wyzerowane, tzn. przywrócone do ustawień początkowych.

Jeżeli zgadza się taktowanie procesora i pamięci, to wszystko jest ok.

Czasem, po zresetowaniu BIOSa zostają ustawione częstotliwości niższe od tych, których wymaga np. procesor.

Tzn. np. FSB płyty głównej jest zaniżone i procesor pracuje z niższą częstotliwością, niż powinien.