Jak cofnąć zmiany w systemie?

Moja siostra chciała zrobić miejsce na dysku C i w tym celu zaznaczyła wszystkie foldery i pliki na dysku C i wkleiła je do dysku D, mówiła że jak wyskakiwał kominukat czy scalić dwa foldery o tej samej nazwie to kliknęła opcje Tak i po tym wszystkim zrobiło się miejsce na dysku C ale wszystkie skróty zniknęły z pulpitu, wszystkie zdjęcia, muzyka, gry, programy, i aplikacje, czyli wszystkie dane , próbowałam już opcji Przywróć komputer do stanu z określonego momentu w przeszłości , ale jedyny punkt przywracania jest z 22.06.2011 a mi chodzi o 20.06.2011

od razu mówię że nie jestem jakimś specem od komputerów więc proszę o wmiarę proste rozwiązanie i instrukcje

D:\Users(Nazwa użytkownika)\Desktop

Tam powinny być te dane :slight_smile:

PS. Po polsku to chyba jest tak: D:/Użytkownicy/(Nazwa użytkownika)/Pulpit

a czy można to jakoś odkręcić, tak żeby wszystko było jak przed 21.06.2011?

Możesz spróbować użyć Przywracania systemu.

kamyk 92 patrzałam już i nic, kompletna pustka , a na innym laptopie patrzałam i jest tego pełno,

chyba oddam do serwisu bo już nie mam pomysłu jak to odkręcić, a czy ktoś wie czy oni zachowają wszystkie dane, czy go całego wyczyszczą?

Hej,

Przywracanie systemu niestety zwykle nie obejmuje plików użytkownika - zdjęć, muzyki, dokument ów, etc. Dopiero w przypadku Windows 7 pojawiła się opcja przywracania poprzednich wersji plików. Samo przywracanie służyć ma niezawodności systemu, dotyczy więc tylko i wyłącznie jego elementów.

Jeśli chcesz odzyskać pliki, spróbuj oprogramowania do jego odzyskiwania - na przykład darmowego Recuva - wykorzystanie do tego celu profesjonalnej firmy może niestety być dość drogie.

W przypadku, gdy przeniesienie plików powoduje błędy w systemie zostanie jedna możliwość - instalacja nakładcza systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Po co od razu do serwisu. W nim nie zrobią nic innego, jak przywrócenie obrazu systemu; ewentualnie wgrają nowy i skasują za licencję.

:arrow: Co to dokładnie za laptop, tzn. jakiej firmy?

Nie ważne czy usuniętych czy przeniesionych. Przywracanie systemu w każdym z systemów MS działa podobnie - zapisuje zmiany w plikach systemowych, nie dotykając plików użytkownika. Dopiero Windows 7 wprowadził możliwość przywracania takich plików - funkcja poprzednich wersji danego pliku.

Albo przywrócenie recovery, albo instalacja nakładkowa - oczywiście pod warunkiem, że posiadasz płytkę z systemem.

Pozdrawiam,

Dimatheus