Jak często zdarza wam się format dysku?

Chciałem was zapytać jak często robicie format dysku i instalke świeżej kopii xp?

Codziennie robię po 2 :shock:

Ja dość często ze względu że przy większym obciążeniu plikami mój komp muuuliii (mam starocia). Czyli tak co 4-5 miesięcy. Chyba że jest jakaś nagła potrzeba , np. wirus.

Hmm… raz w miesiącu… :shock: kiedyś częściej, od kiedy mam neta, to staram się zrobić wsio aby jak najdłużej przetrzymać obecny system (instalowanie wszystkiego od nowa zabiera za dużo czasu)… :confused: Ten już co mam chodzi około 1,5 tyg… i jak na razie nic mu nie jest :slight_smile:

raz na rok :lol:

Ja miałem pare dni temu bo coś zaczoł szfankować ale przetrzymał jakieś

:stuck_out_tongue:

Wtedy gdy kupuję nowy komputer lub ewentualnie nowy twardy dysk.

To jest dobre :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: - widac tu krakowski humor - bez kumoterstwa… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Co do mnie - ostatni raz w październiku 2005 roku - a komp śmigaaa…

Przedkładam optymalizacje nad reinstalacje.

Swoją drogą, mam znajomego, który świadomie nie używa zabezpieczeń, twierdząc że format raz w miesiącu załatwia sprawę - cóż, są różne szkoły.

Pozdrawiam

ja tez :mrgreen: :mrgreen:

ludzie vo wy robicie z tymi kompami … ?? :PP

a potem płaczą jaki to windows jest zły … :?

a niepotrafią go obsługiwać eh …

:?

jak tak samo :slight_smile:

raz na kilka lat… takiego tematu nie było przypadkiem już?

Na początku jak neta założyłem to: Format i jakieś dwa tygodnie później: Format przez wirusy :cry: a teraz to go przytrzymuje przy życiu jak się tylko da i śmiga 3 miesiące bez formata (i oby tak dalej :D/ )

Format raz w miesiącu załatwia sprawę gdy się ma na kompie zainstalowane trzy programy ale gdy ponad setkę, a jeszcze ich konfiguracja to ho ho. Archiwizacja dysku systemowego rozwiązuje wszystkie problemy.

Teraz to różnie :slight_smile:

Od 1 - 3 lub 4 miesięcy :slight_smile:

(oczywiście przy codziennym używaniu po kilkanaście godzin ;])

zdarzało się, że formatowałem i dwa razy na dzień :lol:

Rano, a później wieczorkiem :smiley:

No, ale to komp jeszcze nie ten, dysk był słaby, ramu mało system bez service packa ani żadnego antywira :smiley:

Wówczas spyware non stop łapałem ;/

Później gdy zagościłem na tym forum (jeszcze nie jako user, lecz gość), to zdobywałem cenną wiedzę (ba, nadal zdobywam :slight_smile: ) i testowałem większość av i masę innego softu (firewalle, narzędzia dyskowe, czyszczenie rejestru, defragmentatory itd.)

A dlatego format jest u mnie ‘często’, ponieważ jak pisałem -

Na drugim kompie - raz na rok, pół …

(zazwyczaj po zmianie części)

2002 rok ostatni format :wink:

wiem że to niezdrowe dla kompa ale ja robie formata jak mi sie coś niepodoba w hulaniu kompa albo jakis program 30 dniowy sie skończył itp… zazwyczaj to format partycji robie 2 razy w miesiącu…czasami częściej czasami żadziej :stuck_out_tongue:

co 3-4 miechy a jak miałem 98 to 3 lata nic nietrzeba było robić heh to były czasy

TyTa

masz cierpliwość chłopie … mi by się nie chciało siedzieć co miesiąc i formata robić :stuck_out_tongue:

nie ładnie …

współczuję … :stuck_out_tongue:

Prawie wszyscy są dobrzy ale Ty już przebijasz wszystkich

:stuck_out_tongue:

Serwer w pracy działa mi juz 4 lata, a komputer domowy działał 3 lata, teraz zmianiałem HDD więc i system postawiłem nowy.

No to ja tak naprawdę formatowałem pół roku temu odkąd zainstalowałem Xubuntu, i wywaliłem Windows od tamtej pory tylko dist-upgrade i nic innego nie muszę robić :shock: No do tego wchodzi naprawa po kompilacji jądra, która praktycznie nic nie dała, no nie licząc ze uruchamiał się 4 s szybciej :o , nie polecam tego robić bo jest to zbędne dla dystrybucji które mają nowsze kernele, mało zmian a dużo roboty.

KahlanAmnell nie chciałbym być twoim dyskiem, chyba się pomodlę za niego w kościółku jutro jak pójdę w ogóle…

Mam złotą radę dla Ciebie, po co tracić czas na formatowanie wywal dysk przez okno, chyba będzie dla niego lepiej. 8)