Jak długo mam czekać na postawienie się systemu windows 7?

witam,

stawiam windows 7 od podstaw, na początku jakoś płytka szła, a potem instalacja zwolniła, jakby się zatrzymała na 76% no mi nie wiem, czy to jest normalne, czy nie.

Jak długo mam tak czekać maksymalnie, no i co potem zrobić, jak to dalej nie pójdzie?

Stanęło na tych 76% w punkcie Expanding Windows Files …i robią się kropeczki, czyli jest w toku…

Może jest zarysowana płytka z systemem, i stacja tak długo czyta z niej pliki?

Jeśli komputer spełnia przynajmniej podstawowe wymagania sprzętowe tego systemu, to nie powinno potrwać dłużej niż 2 godziny.

to poczekam 2 godziny, żeby nie było na mnie, płytka jest ok, zresztą mam inną w zapasie, laptop jest nowy, na nim wcześniej stał ten sam system, tylko zaczął mulić, więc pousuwałem wszystko, łącznie z partycją recovery i stawiam od nowa.

Nie wiem, czy w trakcie można np wysunąć i wsunąć tackę? albo jakiś inny pomysł ktoś ma?

nie wysuwaj płyty bo system uszkodzisz partycji recovery się nie usuwa [-X

Jeśli dalej stoi na tych 76%, to instalacja jest nieudana! Zwykle, w sumie, instalacja legalnego Windows’a 7 trwa do 20 minut.

@szymonek760

Litości! Stosuj człowieku interpunkcję.

U mnie Windows 7 instalował się z 5 minut. :smiley: Coś musisz mieć z płytą - porysowana albo brudna. Albo przeznaczyłeś na partycję systemową zbyt mało miejsca.

być może zmieniła się partycja aktywna, nie mam pojęcia co się stało, próbowałem już parę razy i za każdym razem jest to samo. No i jestem w kropce. A windowsa mam legalnego.

Jeśli faktycznie pousuwałeś wszystko z dysku, łącznie z partycją Recovery, i dysponujesz pełną płytą instalacyjną (oraz drugim komputerem), to wykonaj to dla całego dysku:

wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

Uwaga! Dysk będzie kompletnie czysty, prawie jak z fabryki.

Następnie zainstaluj system z płyty instalacyjnej od nowa.

W Twojej sytuacji, to najprostsze i skuteczne wyjście.

tak zrobię kamyk, ale szczerze już mam dość, łeb mi pęka, bo powoli zamieniam się w informatyka i robię jednocześnie na 3 laptopach, chcąc naprawić jeden, drugi stawiając w ogóle do jako takiego stanu, a trzeci mam na pisanie, jak teraz do Ciebie.

W razie czego dam znać na pw lub tutaj.