Jak dlugo uruchamia się i zamyka Vista?

Jak w temacie. I czy krócej niż XP?

To jak długo otwiera i zmyka sie system zależy w dużej mierze od komputera, na którym jest zainstalowany. Ale jak na moje subiektywne odczucia to Vista na moim komputerku uruchamiała sie ciut szybciej.

kordixx , cięzko powiedzieć. Napewno XP o wiele szybciej się uruchamia od Visty. Co do zamykania systemu, tu będziesz miał mnóstwo przeróżnych opini. Każdy user ma inną konfigurację sprzętową, systemową i trudno w takiej sytuacji porównywać cokolwiek. Musiał byś mieć dwa identyczne komputery z przypliżoną konfiguracją systemową, zainstalowanymi programami itp. Teoretycznie Xp powinien się szybciej uruchamiać jak i zamykać ale teoria swoje, a praktyka swoje :|.

A skąd masz takie informacje?? kamil_w ma racje, gdyż uruchamianie systemu zależne jest od kompa. U mnie Vista odpala się i zamyka szybciej niż Xp, lecz jest to nie duża różnica…

Angelo_7 , a u mnie jest odwrotnie. Dlatego wyraźnie napisałem, że trzeba mieć dwie identyczne maszyny testowe z podobnym oprogramowaniem, dopiero w takim środowisku testowym można wyciągać jakieś poważniejsze wnioski.

u mnie uruchama sie szybko,a zamyka troche dłużej ze względu na antivirusa.

Robiłem takie porównanie…

Uruchamianie:

  • XP czysty po instalacji około 13-14sek (wiadomo, że XP z czasem dostaje zadyszki)

  • Vista x64 trochę przechodzona :lol: 19 sek

więc różnica znikoma

Czasu zamykania nie pamiętam (musze znaleźć wyniki)

Jasne dlatego spytałem dlaczego dałeś założenie, że

Angelo_7 , dlatego tak na pisałem, a nie inaczej. W 90% przypadków XP uruchamiało się znacznie szybciej od Visty. A poza tym to nie jest hipoteza tylko stwierdziłem fakt z jakim się spotkałem.

u mnie czysty Xp startował w ok.20 sekund, po jakimś okresie czasu (zwykle 2miesiące) mocno zwalniał, nawet około minuty się ładował a zamykanie: 17 sekund około czysty a pużniej to dłuuuuugoooo

vista: start około 30sekund (liczone po załadowaniu usług wszelkich, sidebara itp) zamykanie około 40sekund, system nie zwalnis jak xp - całyt czas te wartości są podobne - może być rużnica paru sekund ale nie dozauważenia.

mY pc: Intel Pentium D 2.8, 1GB RAM, GF 7600GS…

Mam dokładnie tak samo Vista od roku uruchamia i zamyka się w tym samym tempie (nie licząc instalacji aktualizacji etc. )

Vista nie zamula się tak jak XPek (przynajmniej narazie).

ja mam Vistę ( 3 miesiace bez formatu xD Xp wytrzymywal 2 tyg. przy moim użytkowaniu :slight_smile: ) i powiem to ze: włącza sie mniejwiecej tak jak XP ale wyłącza się o WIELE szybciej , popatrz na youtube

u mnie vista włączała się jakies 90 sekund z hakiem xp w 36 sek a to ten sam komputer

1gb ram

dwu rdzeniowy intel d 2,8ghz

nvidia 7500le

samsung 160gb