Jak dobrze formatować baterie?

Kupiłem nową baterie do mojego Siemensa ME45 (BeSt 3.6V Li-ion 900mAh), cena 29zł, gwarancja 12 miesięcy.

Jak dobrze formatować baterie? W jaki sposób aby jej żywotność była jak najdłuższa?

Pozdrawiam

Tak z trzy razy do maksymalnego wyczerpania poczekać i ładować na wyłączonym telefonie przez minimum 12 godzin

A jak zamontuje nową baterie to mam ją od razu ładować czy najpierw rozładować?

P.S Na baterii pisze że nie są fabrycznie ładowane

Jak zamontujesz i będzie choć troche telefon na niej działał to lepiej poczekaj aż się rozładuje całkiem.

Rozładuje sama, czy ją rozładować np. grać w gry?

Formatować to możesz dysk :stuck_out_tongue:

W telefonie masz akumulator, który się formuje

Baterii Litowych sie nie formuje, ponieważ nie posiadają efektu pamięci, tak czy siak nie robi to różnicy - co ważne jest że baterie Litowe pożyją dłużej, jeżeli nie będą wyładowywane do zera

Hmm teraz to już zgupiałem to mam je ładować 3x po 12godzin i w miedzy ładowaniami rozładowywać do zera?

Jak w sklepie kupujesz nowy telefon to własnie radzą żeby tak zrobić.

Nie formuj bateri li polymertowych się nie forumuje

Ja kupiłem Litowo - polimerową i na niej było napisane, żeby od razu ją ładować (miała prądu fabrycznie troche), więc tak zrobiłem (troche na właczonym, a troche nie). Po pierwszym naładowaniu normalnie używałem aż się do zera wyczerpała i ładowałem na maxa (noc - ok 12h, tak jak zalecali).

Gdyby nie to, co napisali, to bym ją od razu wyładował i dopiero ładował. Ale napisali, że jak tak zrobię, to może się uszkodzić. :smiley:

Formowanie baterii odnosiło siędo czasów kiedy to były w użyciu baterie niklowo-kadmowe i manganowo-wodorkowe, od czasu wprowadzenia baterii litowo-jonowych a potem li-polymerowych (w których to nie występuje tzw. efekt pamięciowy) nie trzeba ich formować, są gotowe do użytku od zaraz. Pozdrawiam.

G-prawda baterie litowo-jonowe posiadają efekt pamięci tyle tylko że znacznie mniejszy jak starsze modele niklowo-kadmowe i manganowo-wodorkowe i należy je formować , poztym baterie polimerowe również należy uformować co się potem objawi dłuższym “trzymaniem” bateria ta natomiast nie posiada efektu pamięci co jedynie oznacza że można ladować ją w dowolnej chwili czy się rozładowała czy nie co w takim przypadku nie rozwiązuje i tak problemu max 1000 ładowań bateri , czym częściej bateria będzie ładowana tym szybciej zakonczy swoją żywotność , pozostało czekać na spopularyzowanie się ogniw paliwowych gdzie jednostką dajacą energie jest benzyna , czy nawet jakiś gaz (wodór, propan-butan).