Jak dobrze podzielić dysk?

Witam!

Dziś chciałbym podzielić mój nowy dysk (Samsung HD322IJ), by móc zainstalować system i wgrać pliki. Zrobiłem już sobie prosty podział, co o nim myślicie?

160GB - Rozrywka

80GB - Windows

40GB - Ważne

20GB - Paweł (partycja mojego brata)

20GB - Linux (Ubuntu):

* \ - ext3 - 10GB

* \home - ext3 - 9GB

* wymiana - SWAP - 1GB

Po podłączeniu nie będzie to pełne 320GB. Więc mniej przeznaczę na partycje home. …Partycje windowsowe w ntfs, tak? Jest jeszcze sprawa podziału i kopiowania plików z starego dysku. Zawsze podczas dzielenia dysku wpisywałem na przykład 20000MB, nie było więc z tego 20GB. Jeżeli 1GB = 1024MB to 160GB = 163840 dobrze liczę? Chcę się upewnić by było wszystko dobrze. Teraz sprawa kopiowania. Wymyśliłem to sobie tak. Odłączę dysk który mam obecnie. Włożę nowy, podzielę go, zainstaluje na nim system. Następnie podłącze stary. Usunę partycję z systemem i skopiuje z niej pliki. Czy może lepiej ustawić bootowanie z nowego dysku? Tak teraz mi przyszło na myśl. Będzie ok? Proszę o porady w tej sprawie.

PS: Czym się różni Samsung HD322IJ od Samsunga HD322HJ?

Podział dobry. tak, windows w NTFS :wink:

A z tym kopiowaniem może być. jak Ci wygodniej bracie :wink:

Powodzenia :wink:

dysk 320GB ma dokładnie 298GB, bym większy /home zrobił, ja mam 23 GB i mam 18 GB użyte

Nie wiem co chcesz miec na windows, ale jeśli sam windows, to ja bym tylko 50GB zostawił, a resztę rozłożył według uznania.

W HD322IJ są dwa talerze (gorzej), a w HD322HJ jeden (lepiej).