Jak dodać 2 giga miejsca na C? Partition Magic

(Hubert Knight) #1

Witam wszystkich. Chciałem dodać sobie 2 gigabajty miejsca na dysku C programem Partition Magic. I coś nim pokombinowałem, bo teraz z tej partycji, z której chciałem odjąć miejsce (F) zostało to 2 giga usunięte, ale teraz mam 2659,2 mb niezlokalizowanego miejsca. I chciałbym je teraz dodać na C. Mam do tego programu zainstalowane spolszczenie, ale ono nie jest zbyt profesjonalne. Proszę pomóżcie.

(Cedar) #2

"Złap" w tym programie za daną partycję i przesuń ją aby wolne miejsce znalazło się na granicy z C a następnie "rozciągnij" C

(Hubert Knight) #3

Jak mam złapać te miajsce?? Próbowałem, ale się nie da.

(Cedar) #4

Dawno nie używałem Partition Magic, ale robisz to na graficznym wizerunku partycji. I nie łapiesz tego pustego miejsca ale przesuwasz już istniejące partycje.

(Hubert Knight) #5

No ale właśnie się nie da czegoś takiego zrobić. Jak chce "zmień rozmiar/przenieś" na C to mi wyskakuje błąd: "Error #2002 There are invalid entries in the FAT"

(Cedar) #6

Nie wiem jaką "wersję" masz tego programu Partition Magic, ja od dawna używam http://www.partition-tool.com/ i jeszcze się na nim nie przejechałem. Jeśli możesz cofnąć zmiany, które zrobiłeś to polecam zrobić wszystko od nowa za pomocą EASEUS Partition Master Home Edition

(Hubert Knight) #7

Mam wersję 8. A który z tych 2 programów mi radzisz użyć?? Mam nadzieję, że są proste w obsłudze.

(Cedar) #8

Masz pełną i legalną wersję? Cytat ze strony http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +Magic+8.0

"Uwaga program bezpłatnie oferowany jest jedynie w 60 - dniowej wersji demo. Można w programie robić wszystko, jednak nie można dokonać faktycznych zmian..."

Bo jeśli masz pirata to nie mamy o czym rozmawiać...

(Bugjo3) #9

Spróbuj tego: http://komputery.katalogi.pl/Partition_ ... 28436.html

Tam jest opisane "step by step" dla partycji systemowych również

(JeyJey) #10

czyli rozumiem, że od dziś, każdego kto ma problem, przed podaniem ewentualnego rozwiązania, prosimy o przedłożenie papierów świadczących o legalności posiadanego przez nich oprogramowania? :lol:

wracając do problemu... zapuść scandiska na wszystkich partycjach

(Cedar) #11

To Ty napisałeś ale może to nie byłoby głupie? :wink:

Wracając do tematu - program, który on posiada, w wersji demo nie umożliwia zastosowanie tych zmian, a nie ma pewnie wielu posiadaczy pełnej wersji tego programu wśród użytkowników domowych.

Nie używałem już od dawna tego programu i nie wiem, może ten błąd powoduje ta jego "wersja"?

(Hubert Knight) #12

Co do legalności - to demo, więc może dlatego. Sorki, że nie odpisałem, ale mnie nie było. Ściągłem sobie ten program "Acronis" i tam jak chce połączyć tą partycję z C to wyskakuje błąd, że jest za mało miejsca. A tak dokładnie to: "E000A0462: Untable to mergre the partitions. There is not enaugh free space on specified partition. The operation cannot be started." Tak się dzieje przy analizowaniu C. Ile mega muszę mieć na C, żeby to zrobić??

(Cedar) #13

Ile masz wolnego miejsca na partycjach? Spróbuj zwolnić trochę miejsca na partycjach. Program może nie ma możliwości po zatwierdzeniu odpowiedniego przeniesienia danych, które są na partycjach. I zastosuj program, który podałem wcześniej

(Hubert Knight) #14

Na C mam 459 mb wolnego, a na tej, co stworzyłem mam 2,59 giga (cała wolna). Jeszcze spróbuje tym programem co podałeś. A w tym programie co Ty mi podałeś, to już w ogóle nie umiem się połapać.

(Cedar) #15

Ale nie łącz 2 partycji! Skasuj tą, po której wolne miejsce chcesz dodać do innej i tą inną powiększ o wolne miejsce, które pozostało po tej skasowanej.

Chyba za bardzo nie namieszałem? :wink:

(Hubert Knight) #16

Najlepiej mi wytłumacz krok po kroku co mam gdzie nacisnąć, bo albo ja taki niekumaty jestem, albo coś nie tak z tymi programami. Bo jak kasuje tą partycję i chcę te miejsce dodać na C, to jak wezmę resize/move to jak chcę wpisać wielkość partycji po dodaniu tamtego miejsca, to nie mogę kliknąć ok, a jak wezmę enter, to wraca do poprzedniego stanu.

(Cedar) #17

Odpal ten program http://www.partition-tool.com/ i daj zrzut ekranu, zobaczymy co masz obecnie na tym swoim dysku.

(Hubert Knight) #18

No to by było tak: http://img19.imageshack.us/my.php?image=beztytuuexb.png . A tak przy okazji: jak zamienić taki adres jak przed chwilą na słowo np. Screen??

(Cedar) #19

Jeśli chcesz dodać "J" do "C" to robisz:

1.Klikasz na "J" i "Delete" - po "J" zrobi się szare miejsce

1. "Łapiesz" za pasek "E" i przesuwasz w prawo do paska "F"

2. "Łapiesz" za pasek "D" i przesuwasz do wcześniej przesuniętego paska "E"

3. Klikasz na "C" i "Resize/Mowe" z górnego paska - powiększasz ją o miejsce, które jest obok niej.

Oczywiście tracisz wszystkie dane, które były na "J"

Czy teraz jasne? :wink:

PS. Chyba jednak domyślam się dlaczego nie możesz połączyć - partycje "C" masz prawie całą zajęta, kilkaset mega wolnego to prawdopodobnie za mało do przeprowadzenia tej operacji. Nie możesz z tej partycji czegoś wyrzucić/przenieść?

(Hubert Knight) #20

Obeszło się bez wyrzucania. Według Twoich wskazówek mi się udało. Thx za pomoc.