Jak dodać adres do routera?

Witam! mam internet radiowy oraz router(nie mam pojęcia jakiej firmy, ale pewnie jakaś tandeta, bo dostałem gratis wraz z netem)… do tej pory miałem podłączone do niego 3 kompy-laptop oraz 2 stacje: jedna ze stacji łączyła się przewodowo, druga natomiast poprzez Wi-Fi. Kupiłem nowy komputer i chcem go podłączyć bezprzewodowo(oczywiście kartę sieciową wyciągnę z tego co wcześniej łączył się bezprzewodowo), a tą stację, która łączyła się bezprzewodowo chcem podłączyć w miejsce tego, który łączył się przewodem bezpośrednio do routera. Wspomnę, ze ten kmputer, który łączył się przewodowo idzie na złom, więc tego proszę nie brać pod uwagę.

Goście, którzy zakładali mi neta mówili, że aby dodać nowy komputer do sieci należy dodać do routera adres płyty głównej. Wie ktoś może jak to zrobić?

Aha, i mam 2 routery lub routeropodobne:P… 1 to te, który przesyła sygnał do lapka i do kompa “bezprzewodowego”, a drugi jest podłączony bezpośrednio do kompa, który łączy się przewodowo.

Mam nadzieję, że zrozumieliście:P

z góry dzięki za odpowiedź

nie adres płyty głównej tylko mac adres karty sieciowej

aby dodać adres mac do listy wystarczy:

–> w przeglądarce internetowej wpisz 192.168.2.1 (login [prawdopodobnie] to: admin; hasło sprawdź w instrukcji)

–> w opcjach routera (advanced setup może genral setup lub coś podobnego) szukasz Firewall bądź MAC Filter następnie wpisujesz adres mac w wolne pola 00-00-00-00-00-00

skąd wziąć adres mac?

–> w uruchom wpisz cmd

–> następnie polecenie ipconfig /all