Jak dodac bootowalne urządzenie w biosie


(Sulejek123) #1

Mam takie pytanie, wiem ze jest trochę juz na ten temat na forum ale w sumie nie znalazłem odpowiedzi na moj problem.

Chce zrobic instalacje windowsa 7 z usb. Stworzyłem sobie pendrive instalacyjnego. Jednak ustawiam w biosie removeable device i komp nie bootuje mi. Pendrive jest dobry bo na innym komputerze mi botoje(Oba sa 32 bitowe). Czy jesli ustawiam removeable device to komputer powinien bootowac z usb?? Jak dodac w biosie boot device w postaci usb ?? Bo szukam ale u mnie w biosie nie ma zadnej takiej opcji dodawania


(kp1971) #2

Jaki model płyty głównej ?


(Leszek2204) #3

sprawdź tutaj http://www.hotfix.pl/ustawienie-kolejno … o-a131.htm


(Walkiria 84) #4

jeśli nie ma w bios to lipa, bo nic z tym nie zrobisz (najczęściej dot. dość starych płyt). pozostaje ewentualnie poszukać jakiegoś modyfikowanego biosu, być może on umożliwi botowanie z usb.


(Jasiek.w) #5

Skorzystaj z PLOP - bootmanagera - więcej tutaj: http://www.cdrinfo.pl/download/2136142916 i tutaj: http://www.plop.at/en/bootmanager/download.html


(Sulejek123) #6

Mam notebooka ktory nie ma cd/dvd tylko usb. I jakies rok-dwa lata temu tez robilem instalacje z pendrive i wszystko działalo. A teraz mi nie bootuje.


(Maha) #7

@ sulej123

Nie podałeś praktycznie żadnych informacji o swoim kompie, więc piszę tylko o tym, co mi pomogło.

Ostatnio flashowałem z pendrive’a zmodowany BIOS na mojego laptopa i też go BIOS nie widział. Dopiero zmiana Legacy USB Support na Enabled spowodowała, że BIOS go zobaczył i pozwolił na start z USB.


(Sulejek123) #8

Model 110 1HA

A bios: Bios Date 07/27/09 Ver 08.00.15

2 lata temu tez instalowałem system i wszystko bootowalo a teraz nie ?? I wyadje mi sie ze wtedy dawałem na pierwszym miejscu Removeable device i bootowalo mi z usb. A teraz nie bootuje. Co to moze byc źle??