Jak dodać kase do PayPal?

(k-9) #1

Hej

chciałem się spytać jak dodać środki do PayPal??, konto bankowe mam w mBanku również mam eKartę która jest dodana do PayPal, Chciałem zapłacić za przedmiot z eBay, ale nie wiem jak :oops: , mam na eKarcie załadowane przykładowo 10 zł, ale ta dycha nie pojawia się w PayPalu chyba że coś, źle robie.

Proszę was, o pomoc..

(MarS) #2

Nie można dodawać środków do Paypala. Płaci się kartą podczas transakcji i środki są od razu przelewane na rachunek odbiorcy

(k-9) #3

sorka, ale nie kapuje...

Napisz mi to prościej :mrgreen: :mrgreen:

(Kola1214) #4

Musisz najpierw przelać na konto twoje konto PayPal kase z banku a potem z twojego PayPala do kolesia któremu musisz zapłacić.

(k-9) #5

sorry, ale wy tak piszecie, ze nie mogę nic z tego zrozumieć :o .... Nie da się prościej tego wytłumaczyć???????

(Kola1214) #6

Robisz przelew z twojego konta w mbanku na twoje konto PayPal , potem masz już pieniadze na koncie PayPal i mozesz wtedy już zapłacić za kupiony przedmiot.

(MarS) #7

Nie słuchaj tych bzdur. Nie można przelać na żadne konto w Paypalu żadnych pieniędzy. Ten serwis tylko pośredniczy w płatnościach - nie jest bankiem. Działa to na takiej zasadzie jak Polcard. Definiujesz płatność w sklepie na przykład, zostajesz następnie przeniesiony na stronę Paypala, gdzie wybierasz ZDEFINIOWANą wcześniej w ustawieniach konta kartę płatniczą, płacisz, serwis potwierdza do odbiorcy otrzymanie płatności i wracasz do sklepu. Zresztą to wszystko jest dokładnie opisane w POLSKIM systemie pomocy. Wystarczy do niego zajrzeć. Prościej się już nie da :frowning:

Ty chcesz płacić za aukcję Ebay. Jeżeli odbiorca nie jest posiadaczem konta rozszerzonego to nie może przyjmować płatności kartą przez system płatności Ebay. Zapytałeś go przed zakupem czy możesz mu zapłacić kartą? Potwierdził Ci tę możliwość?

(Kola1214) #8

Ja jakoś pare dni temu przelałem pieniadze z konta bankowego na PayPalowe więc o czym Ty mówisz?

(Błażej) #9

A przeczytaj na jakiej zasadzie to działa

Nie używam paypala, ale imo kasa jest pobierana bezpośrednio z karty

(MarS) #10

O faktach. Ty zaś opowiadasz bajki :slight_smile:

ml6801774e0a1b4660f0ef8ff9e7c126387cc7c41275.gif

(Kola1214) #11

Tak jest jak masz karte kredytową , a ja mam bankową. :slight_smile:

(k-9) #12

No tak, można u niego zapłacić przez PayPal podał mi już e-maila

No ale jak mu mam zapłacić skoro nie mam żadnych pieniędzy na koncie PayPalskim??, może mi ktoś w końcu napisać jak dodać konta bankowego????

(Kola1214) #13

Masz karte kredytową czy zwykłą bankową?

(k-9) #14

mam wirtualną czyli eKartę od mBanka

(Kola1214) #15

A więc musisz zarejesrować karte na koncie PayPal , kiedy to już zrobisz przeslą do ciebie dwie kwoty np. 0,02 i 0,07. Na koncie PayPal musisz podać te dwie kwoty jako potwierdzenie że konto bankowe jest Twoje. Potem i góry jest gdzies opcja dodaj fundusze czy jakoś tak , pokażą Ci się dane do przelewu , wysyłasz kase i już.

(MarS) #16

Niech Ci wygeneruje w systemie Paypal elektroniczny rachunek i prześle na Twój adres mailowy

(k-9) #17

A możesz mi to powiedzieć jak to zrobić????////

(MarS) #18

Wystarczy się zalogować do konta a potem "zażądaj zapłaty" i wpisać potrzebne dane do formularza

(k-9) #19

MarS no to zrobiłem tak jak mi napisałeś, no ale są tam 2 opcje:

1. że i innego konta PayPal

2. że z karty kredytowej

No to wziąłem z karty kredytowej, i dalej nie mam tej kasy

Gdy bym wiedział, że z tym paypal jest tyle zabawy, to bym sobie nigdy tego nie zakładał, i nie musiałbym wydawać kasy na tą eKarte....

(MarS) #20

Boże drogi. Czytaj ze zrozumieniem!

Przecież to nie TY masz żądać zapłaty tylko druga osoba ma żądać zapłaty od CIEBIE! !!