Jak dodać kase do PayPal?

aaaaa sorry, ale w sprawach bankowych jestem dość tępy…

No to jak to 2 osoba zażąda kasy ode mnie, no to jak mam mu ją przelać sokoro na paypal nie mam żadnych środków???/

No to jeszcze raz apiać od nowa :roll:

  1. Jeżeli odbiorca płatności ma konto specjalne/rozszerzone to może odbierać wpłaty za pośrednictwem karty

  2. Generuje dla Ciebie w systemie Paypal fakturę elektroniczną (słowo faktura jest przeze mnie użyte celowo i nie ma nic wspólnego z prowadzeniem działalności gospodarczej, to po prostu rachunek)

  3. Otrzymujesz żądanie płatności od Sprzedawcy. W żądaniu jest podany link do strony Paypal. Wystarczy się zalogować i zapłacić korzystając z karty płatniczej, która może być zdefiniowana wcześniej w ustawieniach konta lub może być zdefiniowana jako karta główna do Paypala podczas transakcji" dokonujesz płatności

Szybkie przypomnienie:

Za serwisem Ebay, który dokładnie wyjaśnia w jaki sposób zapłacić przez Paypal na stronie http://forums.ebay.pl/forum.jspa?forumID=500000003, dział “karty kredytowe w systemie Paypal”

Czytamy:

"- Obecnie do konta PayPal może zostać dodana wypukła karta kredytowa Visa lub MasterCard oraz niektóre karty typu „pre-paid” pod warunkiem, że znajdują się na nich środki, posiadają one kod CVV2 oraz bank potwierdzi, że można ich używać online.

  • Karty Visa Electron wydawane przez bank BZ WBK są od niedawna akceptowane w systemie PayPal. Znajomi już ich używają. Skontaktujcie się ze swoim bankiem, aby zapytać o szczegóły.
  1. Jeżeli odbiorca wpłaty nie ma konta specjalnego/rozszerzonego to NIE MOŻESZ zapłacić kartą

Czy to jest już wreszcie jasne czy dalej nie rozumiesz?

no już coś powoli zaczynam łapać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ale jeżeli sprzedający nie ma konta specjalnego/rozszerzonego, to jak można mu zapłacić przez paypal??

Tak z z ciekawości się spytam :stuck_out_tongue:

Tylko mając środki na koncie, czyli np. ktoś Tobie zapłacił i dzięki temu zdobyłeś środki. Paypal jest tylko pośrednikiem w płatnościach. Co innego Moneybookers. Tam możesz wpłacać na konto środki z praktycznie dowolnego banku w Polsce i potem płacić komu chcesz

Moim zdaniem Paypal dla polskich użytkowników zaoferował tylko okrojoną wersję serwisu, zresztą bardzo drogą w użytkowaniu. O wiele wygodniejszy są Płatnosci.pl, payu.pl itd

Można w nich spokojnie płacić kartą płatniczą albo przelewem online z banku

hmmmm, no też zauważyłem, że ta polska wersja PayPal jest jakaś bidna, a nie można zalogować się na amerykańskiej stronie?? i tam dokonywać przelewów z konta bankowego, na PayPal??

I jeszcze moje małe zapytanie, czy np. z środkami na moneybookers można wykonać przelew na konta PayPal??

Nie. Musiałbyś mieszkać w Stanach

Nie jest to możliwe

Dobra dzięki za odp.

Doszedłem do wniosku, że ten Polski PayPal jest trochę okradziony z najważniejszej funkcji tzn. nie można do niego wpłacać kasy za konta…, mam cichą nadzieję, że to się niedługo zmieni, ale marne szanse…

Dobra temat można CLOSE

Dzięki wszystkimi którzy mi pomagali

Piwo dla was :wink: =D>

mam zbudowac strone internetowa, co musze zrobic zeby szlo kupywac z niej? np. uzywajac paypal?

Wystarczy poczytać pomoc do Paypala