Jak dodać miejsce dla partycji z nowego dysku?


(AddPL) #1

Jak juz wiecie mam ten dysk http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=4680 ale w budzie jest jeszcze 120GB (SATA). Mam 2 partycje i chciałbym dodać do nich miejsce z nowego dysku. Wiem że da się to zrobić formatując stary dysk i wszystko od nowa postawić, ale nie chce tego robić.

Jest jakiś program, który pozwoli mi powiększyć partycje BEZ FORMATOWANIA? Mam 2 partycje po 60GB. Chcę dodać do nich PO 250GB. Jak to uczynić?


(Cedar) #2

EASEUS Partition Master http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html

Nie możesz dodawać pojemności z jednego fizycznego dysku na drugi, operacje na partycjach przeprowadzasz w obrębie jednego dysku.


(AddPL) #3

A jak będzie podczas MENU w instalacji XP (tam gdzie się tworzy partycje) ??????. Bo sformatowałbym jedną partycję, zostawiłbym tylko tą z systemem. Zostałoby 60GB z jednego dysku i 500GB z drugiego i mógłbym zrobić z tego partycje:

  • [*:3cxvpd0z]160GB

????

Juz nie chodzi, że w jakimś programie, tylko czy mógłbym zrobić takie partycje w MENU instalacji XP..chodzi o to: http://i45.tinypic.com/2eann6x.jpg


(Cedar) #4

Nie połączysz żadnym programem partycji z 2 różnych dysków. Po co komplikujesz? Zadajesz pytanie, dostajesz odpowiedź a teraz kombinujesz jak "koń pod górę"


(AddPL) #5

Ja sie pytam czy połącze w MENU w intalacji XP a nie czy połącze jakims programem! ????????


(Gorgoroth) #6

Po pierwsze to bez nerwów ;]

Po drugie, to tak jak wspomniał cedar , nie skleisz przestrzeni dyskowych dwóch różnych dysków (instalatorem Windowsa ani niczym innym). Partycjonowanie może odbywać się jedynie w obrębie tego samego woluminu.


(AddPL) #7

Gorgoroth , dzięki teraz już wszzystko wiem.

ZOstał tylko 1 problem --> nowy-dysk-potrzebne-sterowniki-t379027.html#p2451186