Jak dodać napisy do filmuDVD który jest podzielony na części

Witam, mam problem, otóż mam film w niepełnym HD (.mkv [matorksa file]). Nie mam DVD HD więc muszę przekonwertować na inny format, np DVD… zrobiłem to i teraz mam z 10 części .VOB… Jak do tego mam dodać zewnętrzne napisy? Mam w pliku .txt napisy ale czy to się razem sczyta?

Jakbym miał np jeden plik .avi to wtedy bez problemu by chyba poszły napisy… A tak to 10części…

Co robić?

Odpal program Avidemux i wczytaj plik mkv. wybierz format wyjściowy AVI (lub DVD). Dźwięk ustaw na copy (dla dvd będzie MP2 lub Ac3). Obraz na jakiś kodek (dvd będzie MPeg) i filtry subbtitles. powinien powstać plik z wbudowanymi napisami na stałe. Co do 10 części VOB film jest dzielony bo nie wolno wstawiać za dużych plików na płytę ale wszystkie odtwarzacze łączą je w 1 plik dynamicznie podczas odtwarzania.

Może i łączą ale mi napisów nie połączą… Zacznie się druga część VOB a mi napisy wskoczą od 1min…

Wpadłem na inny pomysł. Da się może tak zrobić żeby do pliku .mkv dodać napisy na stałe… żeby to był 1 plik. I wtedy bym mógł go przekonwertować na DVD (.VOB)

Na .avi nie mogę gdyż trace sporo na jakości… z 7,5GB robi się 4GB :frowning:

Pisałem że można to zrobić AVIdemuxem. Na Avi też można , wystarczy, że ustawisz wyższe bitare. jeśli mój opis jest niewyraźny to spróbuj http://www.videoaudio.pl/readarticle.php?article_id=30

W linku który podałeś jest opis kompresji ale już z avi… Ja mam .mkv i chce dodać do niego napisy (cały czas jakies errory są) a potem dopiero bym przekonwertował na dvd (.vob).

No ale się nie da. Zatem jedyne co moge zrobić to przekonwertować ten plik .mkv na .avi… tylko że mi sie zmniejsza wtedy o 3,5GB, da sie jakoś ustawić żeby nie tracić jakości?

Nie ma różnicy dla tego programu czy to mkv czy avi. Przy dodawaniu napisów może być problem gdyż nie obsługuje plików txt tylko sub, ssa, ass(do wyboru)- zmiana np za pomocą Subtitle Workshop. Nie da się ustawić konwersjii bezstratnej choćby dlatego że DVD ma mniejszą rozdzielczość niż HDready, można jedynie zminimalizować straty zwiększając bittare klikając pod video przycisk configure i ustawiając średnie na 8800 a max 9000.

Ale gdzie jest to całe bittare…?

http://img376.imageshack.us/my.php?image=aaaapr1.jpg

opcjea advanced i obok codec vidoe jest przycisk … w zależności od kodek takie pojawia się okienko gdzie ustawiasz jakość filmu np dla kodeka Xvid

beznazwypj0.png

Ok ustawiłem na 10.000. Da się jeszcze coś ustawić żeby jeszcze mniej stracić na jakości?

O co chodzi? Jakie średnie?

Ustawiłem to bittare na 10.000 to gdy przekonwertowało 5% filmu plik zajmował 529MB więc musze zmniejszyć gdzies do 8000, ale co to średnie?