Jak dodac pamięć operacyjną RAM

(Patryk10951) #1

Witam.Chciałbym się dowiedzieć jak dodać pamięć operacyjną (RAM).Mam 512 MB RAM chciałbym dokupić drugie 512 MB albo nawet 1GB.Nie wiem czym po dodaniu RAM trzeba na nowo zainstalować Windowsa czy przed dodaniem czy wcale.Czytałem że są dostępne 3 różne typy pamięc DDR, DDR2 i DDR3. Jak się dowiedzieć jaką z nich mam bo sam niemam pojęcia?.

Z samym dołączeniem pamięci do odpowiedniego miejsca może nie bede miał problemu.Chodzi mi to te inne problemy które napisałem.

Proszę o pomoc. Z góry dzieki

(Mich Md) #2

Wyciągnij ją z kompa i zrób jej zięcie i wrzuć

lub

powinno na niej pisać czy np. sdram, ddr1, ddr2, czy ddr3 :stuck_out_tongue: :wink:

(Pawel Ryglicki) #3

omg po co wyciągać

pobierz cpu-z i tam w zakładce memory wszystko pisze

(Aikur88) #4

Przy dodawaniu ramu nie trzeba od nowa instalować systemu ^^

(ACIK-Wroclaw) #5

8) Lub ściągnij program EVEREST. Jest tam zakładka pokazująca rodzaj pamięci: Płyta główna - pamięć.

(Trejgel A) #6

Witam, ja bym najpierw zaczął od zapoznania się z parametrami płyty głównej, bo może się okazać, że ma np. tylko dwa gniazda i wszystkie już zapełnione. Informacje o ilości gniazd na pamięć RAM można odczytać z książeczki do tej płyty, ewentualnie znając jej nazwę poszukać w internecie, ale chyba najprościej odkręcić pokrywę i zobaczyć /wcześniej koniecznie odłączyć od prądu, czyli wyjąć wtyczkę z gniazda od zasilacza!/

Osobiście skłaniałbym się jednak do obejrzenia już zainstalowanej kości i spisania parametrów, z tym, że trzeba uważać przy jej wyjmowaniu i montowaniu, by nie uszkodzić płyty /wykonywać delikatnie te operacje, nic na siłę!/.

Dodanie RAM-u /np. drugie tyle lub więcej/ bardzo może przyspieszyć sprzęt. Pozdrawiam świątecznie

(saturno) #7

Należy zapoznać się z dokumentacją dotyczącą płyty głównej.

Tam powinno być napisane jakich pamięci można użyć i w jakich kombinacjach.

(gumis112211) #8

ściągnij everesta, zobacz jaką masz pamięć(ddr, ddr2 cz ddr3) zobacz jakie masz taktowanie i dokup kompatybilną

(Patryk10951) #9

Pisze tam DDR czyli że moge dokupic jeszcze jedną pamięć DDR ????

(gumis112211) #10

no tak, skoro tak JEST NAPISANE to taka dokup

(przemek2710) #11

jak masz jakieś wątpliwości to weź tą kość i pokaż w sklepie.niech dadzą Ci taką samą.