Jak dodać panel z kde do ubuntu


(stanek.94) #1

Witam. Nie podoba mi się panel z gnome. Wie ktoś czy można do ubuntu wrzucić ten z kde? Czy jakbym usuną gnome-panel i zainstalował pasek z kde to by działało? I w jak go zainstalować? W jakim jest repo?

I czy da się ewentualnie zamienić w ubuntu gnome na kde? Tak żeby nie tracić żadnych programów, nie reinstalować systemu i korzystać z emeralda i compiza?


(Sawyer47) #2

Panel GNOME jak i inne aplikacje GTK+ są przystosowane do GNOME. Panel KDE jak i inne aplikacje Qt są przystosowane do KDE SC. Mieszanie komponentów z tych środowisk w dużym stopniu raczej mija się z celem. Używanie np. aplikacji z GNOME w KDE – daje małą integracje ich ze sobą i większe zużycie zasobów.


(Qba Lukaszczyk) #3

Wejdź w Synaptic i wpisz "kde plasma". Zainstaluj "kubuntu-desktop" i jest KDE. Przy okazji możesz wpisać "GNOME" i usunąć GNOME siedząc na KDE. Znajdziesz jeszcze zbiór aplikacji do KDE i inne bajerki. A aplikacje pod GTK+ ja bym odinstalował.

-- Dodane 23.10.2010 (So) 16:03 --

Albo Gnome, albo KDE...


(dragonn) #4

Na ubucentrum był opis jak zrobić taka hybrydę, ale jak to będzie działać nie mam pojęcia. Ale można spróbować. Tu masz linka http://www.ubucentrum.net/2009/11/plasm ... bryda.html


(Tormiasz) #5

Nie polecam posiadania KDE i GNOME razem. Aplikacje domyślne się mieszają, w niektórych programach używając GNOME odpalał mi się Dolphin jako menadżer plików. Uruchomione KDE nie chce się później wyłączyć i zżera ram.


(kosti1) #6

dokładnie nie powinno sie mieszać srodowisk


(stanek.94) #7

Właśnie zrobiłem to co jest napisane tutaj: http://www.ubucentrum.net/2009/11/plasm ... bryda.html i efekty są super :slight_smile:

Wygląda to tak: http://img443.imageshack.us/f/zrzutekranumg.png/ A zurzycie ramu przed tą hybryda wynosiło ~270mb a teraz ~450:/ I jeszcze takie pytanie mam: jak dodać ikony do pulpitu? Bo poprzednie mi poznikały :confused:


(dragonn) #8

Jako że pulpitem zarządza teraz plazma, to musisz dodać je tak jak w kde, o tego są jakieś widgety.


(stanek.94) #9

Usunąłem tą plasme bo troche niestabilna była, ale teraz mam kolejny problem bo zmieniła mi się wszędzie czcionka na jakąś węższą. Czemu? Jak to zmienić? Teraz mam tak http://img576.imageshack.us/f/zrzutekranu1f.png/ a było tak: http://img443.imageshack.us/i/zrzutekranumg.png/

Tak samo mam w kadu. Gdy zmieniam w kadu lub chrome czcionkę na inną np na jakąś wielką nic się zmienia, nadal jest ta z kde