Jak dodać port!?

Wtiam, mam taką sprawę dotycząca dodawanie portów mam router Tp-Link TD-W89091G i mam problem z dodaniem portów …Wiem ,że trzeba się na stronę zalogować 192.168.1.1 wejść w “Advanced setup” i NAT. I chcę dodać port 16000 , ale nie wiem jak do programu “Gameranger” , do którego wymagany jest port 16000…Więc prosze was o pomoc jestem “Zielony” w tych sprawach :frowning: .

Pozdrawiam!

Tutaj znajdziesz odpowiedź :arrow: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html#p2786286

Tak wszedłem , dodałem port i nadal jest on nieodblokowany.

W jaki sposób to sprawdzasz?

Sprawdzam to przez program “PFPortchecker”

Dodam ,że jak bym miał odblokowany port chodziły by mi gry mutl , a tak to mnie nie połącza.

Daj zrzut ekranu z ustawień NAT i przekierowania jakie zrobiłeś.

http://postimage.org/image/6oyyqc61n/ O to chodzi? :wink:

http://postimage.org/image/ltvj1qwmp/ może to? :wink: .

No dobra, ale na jakim protokole działa ten Gameranger? TCP czy UDP, a może na obu? Sprawdź to i wybierz właściwy protokół.

Gameranger działa na protokole UDP , dodam ,że port jest dodany , ale pokazuje ,że on jest zamknięty.

Sprawdź u kogoś spoza twojej sieci, skoro reguła jest dodana to przekierowanie działa, jedynie w przypadku łączy adsl nie można tego sprawdzić z własnej sieci, o czym pisałem w poradniku, do którego dałem Ci odsyłacz.

Tak pytałem się kolegi czy jak on wpisze Start port:16000 End Port:16000 Aplication:UDP , to pokazuje mu ,że ma otwarte , a ja jak odblokuje to nic… Nie wie o co chodzi …

Widzę, że nie zrozumiałeś, ktoś spoza twojej sieci ma sprawdzić czy u Ciebie port jest przekierowany, tzn. ma się podłaczyć do serwera na tym porcie i jeśli się podłączy, to znaczy, że przekierowanie działa. Kolega widocznie ma inne łącze i u niego działa.