Jak Dodać Program Do Listy Programów w Programie CCleaner

(asziatko) #1

Cześć,

Czy ktoś z Was wie jak dodać program do listy programów w programie CCleaner?. Chodzi mi o dodanie programu miniOffice do tej listy co na screenie poniżej

886ca0416e6b41c0.jpg

Jak widać są tu programu które CCleaner czyście np. otwierane ostatnio dokumenty itp. Mnie interesuje żeby dodać do listy Programy program miniOffice gdzie CCleaner czyścił by liste ostatnio otwieranych dokumentów do edycji. Sam miniOffice nie posiada takiej opcji żeby wyczyścić ostatnio otwierane dokumenty do edycji.

W programie CCleaner znalazłem taki plik jak Winapp.ini - po wyedytowaniu go znajdują się wpisy przeróżnych programów które jak są zapewne zainstalowane na komuperze pojawiają się na liście, ale miniOffice nie ma :frowning: . Dla ułatwienia zamieszcze przykładowy wpis ( programu Office 2003 ) z pliku Winapp.ini

Może jak by zrobił taki wpis do pliku Winapp.ini ( jak jest to dozwolone oczywiście ) jak na przykładzie Office 2003 ale dla miniOffice było by to jakieś rozwiązanie?. Jak toś z Was wie jak dodać do tej listy program miniOffice lub wie jak dodać wpis do pliku proszę o informacje na Forum. Dziękuje.

(hevet) #2

Może zgłoś do autora programu swoją prośbę bo samemu chyba będzie to raczej trudne a może i niewykonalne.

(goomish) #3

Hmm... na samej górze pliku winapp.ini jest uwaga, żeby nie dopisywać nowych (własnych) aplikacji w tym pliku ale osobno, w winapp2.ini:

z zachowaniem składni i formatu w oryginalnym pliku. Nie znam miniOffice, więc tak tylko szablonowo:

[miniOffice]

LangSecRef=3021 ;bo ma być w sekcji programy

Default=True; jeśli ma być domyślnie zaznaczony

Detect=HKCU\Software\miniOffice... ; jeśli używa rejestru - klucz miniOffice'a

RegKey1=HKCU\Software\miniOffice...; tu klucze z wartościami

RegKey2=HKCU\Software\miniOffice...;(np. ostatnio zapisane, otwarte

RegKey3=HKCU\Software\... ;i inne pozycje, które chcesz czyścić)

FileKey1=...; pliki (i/lub folder), które chcesz usuwać

FileKey2=...; kolejne

FileKeyn=...; i jeszcze więcej

(asziatko) #4

goomish , to już coś, dzięki za wskazówki. Jak najbardziej trzeba się dostosowywać do uwag i stosować się do nich. Czy mógł byś ( wiem że nie znasz miniOffica ) napisać mi kompletną składnie?. Bo ja w tym to jestem całkowicie nie w temacie. Proszę :smiley: .

W Rejestrze nie znalazłem żadnych kluczy typu HKCU\Software\miniOffice. Możliwe że program nie korzysta z Rejestru ale nie do końca. Są w innych miejscach Rejestru inne wpisy do tego programu ale nie typu miniOffice ale aplikacji uruchamiającej edytor Edyta.exe.

Jak nie ma takich kluczy jak HKCU\Software\miniOffice to nic z tego nie będzie żeby dodać ten program do listy Programów w CCleaner i żeby CCleaner czyścił w miniOffice ostatnio otwierane dokumenty?.

(goomish) #5

Jeżeli miniOffice nie zapisuje żadnych informacji w rejestrze, będziesz musiał w inny sposób wykryć czy program jest zainstalowany czy nie. Wykryjesz to nie funkcją Detect a Detectfile=, np.

Detectfile=<ścieżka do minioffice.exe>

o ile program uruchamia się takim właśnie exekiem :slight_smile:

Ponadto, możesz też opuścić wpisy Regkey, bo po prostu niczego z rejestru usuwał nie będziesz. Jeżeli miniOffice przechowuje to co ma być usuwane w osobnyuch plikach - sprawa jest prosta. Stosujesz FileKey= i wskazujesz które pliki (czy nawet całe foldery) mają być usunięte. Natomiast jeżeli listy ostatnio otwieranych są w tym samym pliku co reszta (całość) konfiguracji - sprawa się pogarsza, bo musisz zastosować skrypt (CCleaner umożliwia stosowanie skryptów vbs), który "wyłuska" wiersze, mające być usunięte nie ruszając reszty. I tu niestety ie pomogę, nie znam się :slight_smile:

Tutaj jest tutorial zawierający m. in. informacje o strukturze pliku winapp2.ini

Zawsze też możesz sklecić parę zdań po angielsku :slight_smile: i poprosić na forum albo o dodanie miniOffice'a do instalki CCleanera albo o pomoc w skleceniu winapp2.ini

(asziatko) #6

Uuu to zbyt dużo zachodu jest oto. Jak by jeszcze trzeba było dopisać w pliku winapp2.ini składnie bazując na szablonie z pliku winapp.ini to jeszcze ale tak to raczej dam sobie spokój.

A może jest program ( oczywiście ) free i poza CCleaner który by czyścił ostatnio otwierane dokumenty z edytorów tekstu?.