Jak dodac wlasny program do menu start?

Witam.

Mógłby mi ktoś napisać jak do menu start np pod opcją “uruchom…” dodać wlasny program?czytałem o tym na jakimś forum lecz teraz nie mogę tego znaleźć :frowning: bardzo mi na tym zależy więc proszę o pomoc.

pozdr.

w C:\Documents and Settings\nazwa twojego konta np Administrator albo EdekFredek\Menu Start i tam wrzucaj skróty do programów :smiley:

Złączono Posta : 06.08.2007 (Pon) 22:14

albo łapiesz i przeciągasz dany skrót z pulpitu i tam wrzucasz

prawym klawiszem myszki Eksploruj wszystkich użytkowników tam wrzucaj w odpowiednie foldery jakie chcesz skróty programów

chyba chłopaki mnie nie zrozumieliście :? chodzi mi o takie coś jak tu:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 9c7a2e4637

Start >> Uruchom >> regedit

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}

PPM na domyślna po prawej >> wpisz nazwę jaka ma się wyświetlić np.Gadu-Gadu >> zatwierdzasz

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}\DefaultIcon

DefaultIcon jeśli nie ma to tworzysz >> PPM na domyślna po prawej >> wpisz ścieżkę do ikony jaką chcesz np. C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\icons\config.ico

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}\Instance\InitPropertyBag

PPM po prawej >> Nowy wartość ciągu o nazwie command >> wpisz nazwę jaka ma się wyświetlić np.Gadu-Gadu >> zatwierdzasz

PPM po prawej >> Nowy wartość ciągu o nazwie Param1 >> wpisz plik uruchamiający program np.C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

Wygląda to mniej więcej tak

0dc08858347fa8c5m.jpg

:slight_smile:http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=168972highlight=

Dziex Leon$ :smiley:

a jak mogę ten nowo utworzony skrót wrzucić na samą górę??

i jeszcze jedno :stuck_out_tongue: jak utworzyc taki skrót z linkiem WWW??

Na samą górę tego skrótu nie wrzucisz

Param1 >> wpisz adres strony która ma się otwierać.

Jeżeli utworzyłeś jeden skrót podaną metodą poprzednio i chciałbyś utworzyć następny to musisz przerobić któryś z kluczy tam istniejących ponieważ system nie pozwala zrobić więcej jak jeden dodatkowy.

W podanym poprzednio linku masz podane klucze które możesz przerobić

:slight_smile:

tworzenie nowego skrótu mi się udało ale gdy chcialem przerobić “pomoc i obsługa techniczna” to juz nie dziala :? mozesz mi wytłumaczyć jak przerbić ten skrót? i jeszcze jedno : w jakim kluczu znajdują się “moje obrazy” i “muzyka” bo te skróty również chciałbym zastąpić swoimi :slight_smile:

Start >> Uruchom >> regedit

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f1-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}

PPM na {2559a1f1-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0} >> Eksportuj >> zapisz sobie pomoc i obsługa techniczna.reg w bezpiecznym miejscu >> zrób sobie kopie tego pliku np. na pulpit

wchodzisz do niego i usuwasz pogrubione

i wpisujesz nazwę która ma się pojawić dla przykładu podam jak ja to robiłem

dugi klucz

kasujesz i wpisujesz ścieżkę dostępu do ikony jaką chcesz np.

następnych dwóch kluczy nie ruszasz >> odszukaj piąty klucz i skasuj

wpisz według podanego wcześniej wzoru np.

następnych kluczy nie ruszasz zapisz plik np.Napraw rejestr.reg >> wszystkie pliki

wchodzisz do rejestru

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f1-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}

PPM na {2559a1f1-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0} >> usuń >> zamknij rejestr

klikasz dwa razy na utworzony przez siebie plik.reg >> restart (można Menadżer zadań >> procesy >> explorer.exe >> zakończ proces >> plik >> nowe zadanie >> explorer )

:slight_smile:

Wieeeelkie dzięki Leon$ :piwo: Jetseś wielki :smiley: a z tymi skrótami do "moje obrazy"czy muzyka da coś zrobić?

W rejestrze nie znalazłem ale można inaczej

Wchodzisz do Moje dokumenty >> PPM na Moja muzyka >> zmień nazwę >> następnie jeśli chcesz mieć inną ikonę to wchodzisz do Moja muzyka Otwierasz plik Desktop.ini (plik jest ukryty systemowy)

jeśli chcesz skorzystać z ikon systemowych to zmieniasz tylko IconIndex=-??? ten numerek >> zapisujesz zmianę >> zostaw ten plik w folderze >> restart

Ja sobie tak zrobiłem listę wykonawców w Foolbarze

59471acc6022bae5m.jpg

:slight_smile:

a więc tak to zrobiłeś:D a da się zmienić lokalizacje tego dokumentu??tak żeby np. “Obrazy” pozostaly na C:\Documents and Settings… a ten moj zmieniony folder był na innym dysku np.D:\MUZA??

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 0:39

jednak do tego doszedłem i juz wiem jak zmieniac poszczedólne lokalizacje :slight_smile:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

myśle że to są te klucze:)

LEON$ dziex za wszystkie odpowiedzi :spoko: