Jak dodać wpis do BootExecute w Windows Vista?

W Windowsach jest coś takiego jak bootexecute, czyli uruchamianie programu podczas uruchamiania się systemu. Rozwiązanie znane m. in. z Chkdsk i Avasta, a także innych antywirusów oraz partycjonerów potrafiących pracować w “boot-time mode”. Kiedyś zobaczyłem w programie Autoruns wpis autocheck w zakładce bootexecute który siedzi w kluczu HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\BootExecute. To podsunęło mi pewien pomysł, ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać… Otóż mam pod ręką vistę, gdzie na jednym z kont mogę odpalić praktycznie tylko regedita, nie mam dostępu do plików systemowych, a muszę zmienić np. notepad.exe na notepad2.exe :lol: Więc:

  1. Czy da się dodać bata lub exe (najwyżej sobie przepiszę bata do c++) do bootexecute, tak by miał dostęp do plików systemowych (nie chronionych, np. cmd.exe)?

  2. Jeśli jednak exe, to w jaki sposób mam skompilować ten program i czym? Bo np. takiego autochk siedziącego w BE “nie można uruchomić w trybie win32” jak mówi Vista.