Jak dodać zew. dysk USB do sieci lokalnej?

(Adampiatczak) #1

Witam.

Mam w domu 4 komputery - sieć lokalna(wireless router).Chciałbym udostępnić zewnętrzny dysk USB w mojej sieci.Mam jeden wspólny folder sieciowy ale nie mogę z niego korzystać bo na moim laptopie(Widows XP) pod który jest podłączony internet i router, jest pełny dysk C i D.(40GB). Mam Windows XP razy 2 i Vista razy 2. Nie wiem czy jest taka możliwość, proszę o poradę. Dziękuje.

(Sitemaster) #2

Nie rozumiem w czym problem?

ppm na dysku usb >>> właściwości >> udostępnianie

(Adampiatczak) #3

No właśnie problem w tym że na drugim komputerze widze ten dysk w miejscach sieciowych, ale kiedy klikam na folder mam informacje: "Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia.Za mało pamięci serwera do przetworzenia tego polecenia."

zaznaczyłem że folder ma być dostępny dla innych uzytkownikow.Ten dysk który chce dodać w sieć ma 300GB a na podstawowym kompie nie mam wolnego miejsca na dysku "C"

(Sitemaster) #4

No to zmień mu uprawniena. PPM >> zakladka Zabezpieczenia (chyba, bo Xp juz dawno nie widzialem)

A co do zajętości, to nie da się nic zwolnić? Tempy, wszelkie pliki tymczasowe, historia, cache przegladarek, przywracanie plików, hibernacja itp.

(Adampiatczak) #5

Niestety nie da się zwolnić. A jeżeli chodzi o zabezpieczenia to chyba zaznaczyłem dobrze.