Jak dokonać konfiguracji modemu 3g

Witam, mam modem Huawei E367 podłączony do routera TP-Link MR3420, i mam problem z łączeniem się modemu z siecią EDGE, a nie HSPA+, jak mam podłączony modem do komp to mogę w programie MP zmienić z jaką siecią ma się łączyć, ale nie wiem jak mam to zrobić za pomocą okna konfiguracyjnego routera, pomyślałem, że może jest jakiś sposób na zmianę domyślnego sposobu łączenia się modemu tylko z HSPA+, a nie z każdą dostępną siecią, jak jest taki sposób, w miarę nie skomplikowany to proszę o poradę w tej sprawie.

Pozdrawiam

z poziomu standardowego oprogramowania routera nie ma możliwości wyboru…

musiałbyś wgrać i skonfigurować alternatywny firmware (poszukaj w google “openWRT”), ale nie jest to sposób “w miarę nie skomplikowany”

Pytanie czy router+modem w ogóle się nie łączy jak jesteś w zasięgu EDGE?

Czy też chcesz wymusić korzystanie z wolniejszego protokołu i po co?

pozdrawiam

Chce wymusić używanie WCDMA/HSPA+, wolałbym nie instalować nic innego na routerze niż standardowy firmware, wiem że openWRT może pomóc, ale czy można jakoś w prosty sposób wyedytować pliki z modemu, żeby sam z siebie łączył się tylko z HSPA+?

ale modem sam będzie wybierał najlepszą dostępną sieć…

HSPA+, jak jej nie ma to złapie HDSPA, niżej WCDMA, EDGE i na koniec GPRS. (chyba nie pomyliłem się w skrótach)

Wiem, że będzie wybierać najlepszą możliwą sieć, lecz HSPA+ w programie MP pokazuje ok 70 % zasięgu.