Jak dostać się do chłodzenia laptopa Sony Vaio VPCEB2Z1E

Witam,

układ chłodzenia mojego laptopa osiągnął chyba już swój kres (laptop niemiłosiernie się grzeje a wiatraczek wyje że bez słuchawek nie podchodź), zatem postanowiłem zafundować mu kuracje w postaci wyczyszczenie całego układu chłodzenia. W moich poprzednich sprzętach dostanie się do radiatora i wiatraczka było bajecznie proste dwie śrubki kilka zatrzasków i już nie było klawiatury i oczom ukazywał się cały układ chłodzenia. Niestety w tym laptopie tak prosto chyba nie jest :? Pomimo wykręcenia śrubek od spodu klawiatury w żaden kontrolowany sposób nie daje się jej podważyć ani wysunąć.

Po poznaniu was z tematem zarzucę was pytaniami:

  1. Czy ktoś przerabiał ten temat na konkretnie tym modelu: Sony Vaio VPCEB2Z1E

  2. Czy istnieje w internecie manual, filmik itp, jak to wykonać w konkretnie tym modelu

Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakieś porady i odpowiedzi.

popatrz tu z kolegą udało nam się wyczyścić na odległość co prawda inny model: wysokie-temperatury-podzespolow-t521569-30.html

przykładowy film jest tego troszkę jak poszukasz:

U mnie przy bezczynności komputer osiąga około 65 - 70 stopni, w stresie 80 jest jak nic. Więc programowo nic nie wskóram.

Za to filmik otworzył mi oczy abym nie próbował się dostać od strony klawiatury a od spodu. =D>

Tym nie mniej jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z rozbieraniem tego modelu to proszę dalej o pomoc.

Dodane 20.02.2013 (Śr) 10:32

Podbijam temat, ciągle szukam odpowiedzi.