Jak dostosować Ubuntu Linux do poprawnej pracy?

Oburzenie przeciwko IE nie istnieje z tego względu, że jest to dodawane do Windows. Te oburzenie istnieje z powodu przyznania się na sali sądowej przez Bill-a Gates-a do przesłania ludziom tworzącym IE notatki nakazującej im go zepsuć. Tak poza tym, to IE nie jest przeglądarką internetową(pewnie z powodu tej notatki, ale to nie zmienia faktu, że IE spowolnił rozwój internetu i przywiązał ludzi do siebie).

Masz jakieś źródła tej informacji? Bo nie do końca chce mi się wierzyć w to co napisałeś.

Ja na Windows korzystam z IE i wcale nie czuję, żeby był jakoś szczególnie zepsuty. Chrome działa lepiej, wygodniej się go używa, ale bez przesady - powiem, że lepiej się sprawuje jako awaryjna przeglądarka, niż Firefox w Ubuntu…

W tym przypadku będę naprawdę strzelał, bo nie mam 100% pewności :slight_smile: Być może dlatego, że FAT/Ntfs nie jest natywnym system plików :slight_smile: Jeśli na pendrajwie masz Ntfs to czego używasz do osbługi Ntfs w Linuksie? Sterownik jądra czy Ntfs-3g? Jeśli Ntfs-3g, to proponuję z nigo zrezygnować, bo sterownik jądra lepiej obsługuje Ntfs.

Co do Windowsa na wirtualnej maszynie. Jeśli model twojego procesora (nie masz w podpisie jaki dokładnie model) ma wsparcie dla wirtualizacji sprzętowej, to możesz włączyć tryb integracji z systemem i będziesz miał coś na wzór Tryb Windows XP (u Ciebie raczej Tryb Windows 7), skoro w Windows 7 trzeba wirtualizować Windows XP dla niektórych aplikacji, to dlaczego nie można by stworzyć sobie samemu podobnego trybu w Linuksie i uruchamiać aplikacje jak na Windowsie, zapominając o tym, że Windows działa w tle? Nawet bez sprzętowej wirtualizacji działa to całkiem fajnie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Szczerze mówiąc nawet nie do końca wiem z czego korzystam. Powiesz mi jak to sprawdzić?

Powiedz nieco więcej jak to zrobić, bo mnie zaciekawiłeś…

Po prostu powiedz jaki masz procesor, Intel Core 2 Duo to jest rodzina procesorów, a nie konkretny model. Sam korzystam z trybu integracji (ale nie xp tylko windows server 2008, bo na pół roku darmowy a licencji na xp nie mam) do uruchamiania jednej aplikacji, ciekawa sprawa

PS. Sprawdziłem po modelu laptopa jaki masz na notebooku procesor, T8300, obsługuje on wirtualizację, możesz śmiało zainstalować VMware Player (jak dla mnie wydajniejszy od Virtualboxa) a na nim Windowsa. Oto procedura instalacji (pobierania nie będę tłumaczył):

Wyskoczy Ci po chwili instalator podobny do tych windowsowych, tam już na pewno sobie poradzisz.

Prawdopodobnie VMWare Player rzeczywiście będzie wydajniejszy, bo produkty VMWare ogólnie przodują. Jeśli używasz VirtualBoksa, to w menu masz opcję włącz tryb integracji, wtedy pulpit wirtualnego systemu zintegruje się z pulpitem systemu gospodarza, w twoim przypadku Windows zintegruje się z pulpitem Linuksa. W trybie integracji będziesz miał dostęp do paska zadań Windowsa, który możesz sobie ukryć w opcjach paska zadań, pulpit Windowsa będzie niewidoczny, a wszystkie programy Windowsa będą działały tak jakby były uruchomione w Linuksie, bo będą korzystały z jego pulpitu.

Tutaj masz przykład i opis, akurat z Windows XP, jak to wygląda http://gunthera.wordpress.com/2008/05/26/virtual-box/ :slight_smile:

vb15.jpg?w=448&h=280

Jak widać na powyższym obrazku, Windows XP jest uruchomiony w Mandrivie, a można jeszcze włączyć ukrywanie paska zadań - prawie jak XP Mode :wink:

Co do sterownika do Ntfs, to sprawdzisz w /etc/fstab, jeśli montujesz również partycje Windowsa ale jeśli sam nie instalowałeś żadnych sterowników do obsługi Ntfs, to najprawdopodobniej korzystasz z tych zawartych w jądrze systemu.

Pozdrawiam!

OK fajne to jest…

Tylko, że występuje taki problem - postaram się go napisać w miarę zrozumiałym językiem. Podczas pracy w Linuxie z uruchomionym VirtualBoxem w trybie integracji z Windows mam uruchomiony w Windows program Expressivo. W nim za pomocą kombinacji klawiszy CTRL + SHIFT + D mogę odczytać zawartość schowka. Jednakże gdy piszę jakiś tekst w przeglądarce uruchomionej w Linux’ie i wcisnę tą kombinację klawiszy działający VirtualBox i jej nie przechwytuje. Muszę dopiero z paska uruchomionych programów wybrać Windows XP i dopiero wtedy kliknąć tą kombinację klawiszy. To trochę męczące. Istnieje więc jakiś sposób na to, żeby to VirtualBox w trybie integracji przechwytywał kombinacje klawiszy?

Jeszcze takie pytanie odnośnie komunikatora - poszukuję prostego komunikatora (jednakże nie tego wbudowanego w system, bo mi się jakoś nie spodobał), który będzie obsługiwał czat Facebooka, oraz Gmaila…

Oczywiście chodzi mi o wersję na Linux’a…

kubus94 w Vbox dajesz Plik > Globalne ustawienia > Wejście i odznacz “Automatyczne przechwytywanie klawiatury”, nie dam głowy że pomoże ale może akurat.

Z takimi wymaganiami wobec komunikatora to chyba będziesz musiał poczekać na Nowe gg na linuksie.

Tlen. :slight_smile:

Tlen obsługuje czat facebooka i Gmaila? Od kiedy:)? Trzeba dociągać jakieś dodatki?

Z tego co wiem to Tlen wspiera Jabbera, więc za jego pomocą mogę używać Facebooka i Gadu Talka.

Prosiłbym jeszcze jednak o pomoc w sprawie systemu “Super OS” bo chciałbym zainstalować go zamiast Ubuntu Linux - założyłem nawet specjalny wątek, w miarę możliwości proszę o odpowiedzenie na pytania zawarte w nim: super-zamiast-ubuntu-warto-t417552.html