Jak dotrzeć do rutera bezprzewodowego cerberus?

(Howard) #1

Witam,

Mam komputery w sieci połączone częściowo za pomocą kabla a część bezprzewodowo.

Prawdopodobnie nie zostało jeszcze nałożone hasło na sieć bezprzewodową, i chciałbym zabezpieczyć ją hasłem.

Chcę się jakoś dostać na ruter.

Próbuję dostać się na ruter za pośrednictwem adresu 192.168.1.100 - tak w instrukcji tego rutera jest napisane.

Natomiast po wpisaniu tego adresu przeglądarka czy to FF, czy IE, ciągle łączy, aż w końcu nie może odnaleźć strony.

Łączę się i to z bezprzewodowego połączenia i przewodowego - taki sam efekt.

Czy możecie podpowiedzieć jak zahasłować sieć bezprzewodową żeby nikt niepowołany z niej nie korzystał?

(Adrianpc) #2

Wpisz w przeglądarce ustalony adres przez Cb (czyli adres IP, np IPv4 lub IPv6 zależy jak masz albo adres bramy domyślnej).

(Kacz0r) #3

Postaraj się wejść za pomocą adresu bramy sieciowej. Możesz go znaleźć w połączeniach lokalnych. Powinno się połączyć. Najlepiej jak byś się łączył za pomocą kabla ethernet.

(pawcio1212) #4

uruchom cmd i wpisz ipconfig

znajdź swoją kartę sieciową i adres routera będziesz miał napisany

(Howard) #5

Czy mogę prosić o wyjaśnienie ciut prostszym językiem?

Mam na pasku ikonkę komputerka przy zegarze - podświetla się to: PENTAGRAM - Dostęp do internetu.

Dałem:

Centrum sieci…

Co mam zrobić dalej?

Dodane 14.11.2012 (Śr) 18:35

Ok, dostałem się do środka :wink:

Ale nie mogę znaleźć opcji hasłowania.

Czy to muszę robić poziomu rutera, czy mogę w Windowsie?

(pawcio1212) #6

na przyszłość cmd uruchamia się klikając start i tam wpisując CMD

to musi być w ustawieniach Wirrless albo WIFI(róznieto nzawyzają)

musisz tam ustawić szyfrowanie na WPA najlepiej jakbyś ustawił WPA2-WPA

musisz to robić przez przeglądarkę internetową jak chcesz to możesz to robić nawet na tablecie czy czymś innym co wyświetla poprawnie strony www

(Howard) #7

Niestety w tych ustawieniach na ruterze tego nie ma. Kiedyś miałem innego Cerberusa i było WPA2-PSK, a teraz w tym to nic takiego nie ma…

Dziwne.

EDIT:

Jest, znalazłem w zakamuflowanym miejscu, dzięki!