Jak drukować dobrze zdjęcia?


(Bp80) #1

Witam !!

Mam problem z drukowaniem zdjęć z aparatu cyfrowego .Zdjęcia z aparatu mają ok 2 mb. a po wydrukowaniu przez drukarkę w formacie 10x15 cm. wychodzą bardzo ciemne .Co z tym można zrobić żeby nie były takie ciemne po wydrukowaniu .Czy jest do tego potrzebny jakiś program czy jest to wina może papieru ? Co robić ?


(matiit) #2

Spróbuj w ustawieniach drukarki ustaić wszystkie możliw ustawienia jakości dać na maksa (DPI szczególnie)


(Boria14) #3

Hej,to nie wina papieru...Na początek,kalibracja monitora,by w miarę wiernie obsługiwał kanały,no i potem,oczywiście program do obróbki zdjęć! Choćby GIMP-darmowy,w najnowszej wersji bardzo przyjazny...Wina leży najprawdopodobniej po stronie optyki aparatu...

powodzenia!


(Marcin E Pc) #4

Niekoniecznie wina po stronie monitora, ja bym się bardziej skłaniał w stronę drukarki, i w jej opcjach popatrz na kolor wydruku/jakość wydruku/Kontrast. Jeszcze co to za drukarka? I skąd pomysł że optyka aparatu jak na komputerze jest dobrze (tak zakładam że jest :smiley: )

Pozdrawiam


(Kolmar) #5

W zaawansowanych ustawieniach druku (PPM na drukarce i zobacz w opcjach drukarki) możesz ustawić jakie nasycenie, kontrast itp. mają mieć wydruki więc polecam z tego skorzystać.