Jak dużo się dowiemy o Tytanie?

Zastanawia mnie jak dużo dowiemy się o tym satelicie,bo gdyby naprzykład inna cywilizacja wysłała na Ziemię swoją sondę,która wylądowała by na środku Sahary to co tak naprawdę dowiedzieliby się o nas tamci badacze?

Zakładamy,że byliby tak zaawansowani technicznie jak my i satelita miałby podobne możliwości.Skład atmosfery i owszem oraz,że brak życia i cała kula ziemska pokryta jest piachem.

jaki z tego wniosek??

trzeba na saharze poumieszczać informacje o forum dobreprogramy :smiley: :hahaha:

:roll: :roll: :roll:

Widzę, że masz nieco dziecinne pojęcie o “życiu” jako takim i dlatego też infantylnie utożsamiasz je jedynie z homo sapiens na dwóch nogach! :?

Wbrew pozorom - Sahara i inne typowo pustynne obszary - tętnią życiem.

Naukowcy obliczyli, że różnorodność i liczebność form życia zamieszkujących obszary pustynne, jest o wiele, wiele wyższa niż formy życia występujące w obszarach ściśle zurbanizowanych!

Ale istoty zamieszkujące pustynię to owady i inne słabo rozwienięte zwierzaki. Rzadziej się zdarzy jakiś ssak.

No jasne :lol: - ale zawsze to jakis przejaw życia.

A ponoć my Ziemianie - na Tytanie szukamy nawet nie tyle owadów, czy skorupiaków, ale np. nędznych jednokomórkowców czyli pierwotniaczków, niedostrzegalnych ludzkim okiem! 8) O roślinkach już nie mówiąc…

Pantofelek !!

To już wiem dlaczego ludzie wysłali sondę na tytana -chcą mieć darmowe obuwie !!

Wnerwia mnie,że my ziemianie jesteśmy tacy bezradni.Wydajemy miliardy dolców po to,żeby sonda klapneła w jedno miejsce bez możliwości eksploracji globu.I teraz jak w totku.Albo fajnie trafiła,albo w jakieś jałowe miejsce.Będziemy na pewno dużo więcej wiedzieć na temat tego satelity bo tak to były tylko domysły,ale szkoda,że mamy takie techniczne ograniczenia.

Najlepsze to było to,że jak pokazali pierwsze zdjęcie to ja myślałem,iż oglądam grunt Tytana a prezenterka mnie wyprostowała,że zdjęcie robione było ileś kilometrów nad powierzchnią satelity,he,he,he!

Ten obrazek mi się zaglebiście podoba [szkoda, że symulacja] …

27.jpg

Ale jak narazie to prymityw …

Kiedyś na tytanie będziemy spędzać wakacje … :smiley:

…jasne,jak Ci zaimplantują(wsadzą)kulkę tytanową do biodra! :wink:

Jak dla mnie wielkim wydarzeniem w histori bezzałogowych wypraw kosmicznych będzie wyprawa sondy na Europe (księżyc Jowisza). Za zadanei będzie ona miała przewiercić się przez pokrywe lodową i zbadać ocean,który prawdopodobnie pod nią się znajduje. Niestety jak znam naszą technologie,to nic z tego nie będzie :(:frowning:

Lekko wypas :lol: Fajnie to wyglada :wink:

Dowiemy sie napewno podstawowych informacji, jednak na wielkie odkrycia związane z tytanem będzie trzeba trochę poczekać :smiley: