Jak dzięki Nero 8 nagrać szybko gre 2gb na płyte dvd-rw?

(Djkostekxd) #1

Jak dzięki Nero 8 nagrać najszybciej grę,która ma ponad 2gb rozmiaru?

Na płytę DvD-RW

(Cedar) #2

Jaki masz problem? Szybkość nagrywania jest ograniczona typem płyty, DVD-RW ma najczęściej szybkość nagrywania x4 i tego nie przeskoczysz.

PS. 2 GB a nie 2 gb

(Karolekc5) #3

Jeśli pamiętam to ISO nie da się nagrać 2 GB jeśli chcesz obraz zgrać

Zależy tez od sprzętu

(Cedar) #4

Napisz to po polsku, do tego djkoastek , nic o ISO nie pisał.

Źle pamiętasz (tzn. bardzo nieprecyzyjnie), nigdy nie widziałeś ISO np. 8 GB (lub większego)?

Możesz uściślić?

(Karolekc5) #5

Fakt bez składu napisałem.

Chodziło mi o to ze w ISO(w nero) nie nagrasz na płytę obrazu większego niż 2GB (obraz iso możesz mieć na tyle wielki na ile NTFS pozwoli)

djkoastek nie sprecyzował poza tym że to gra w jakiej postaci chce nagrać, czy wypalić pliki bezpośrednio na płytę, czy zgrać obraz.iso na płytę(tu mi się od razu skojarzyło ze większego pliku niż 2GB nie nagrasz w ISO a UDF)

Zależy od nagrywarki jakie ma prędkości zapisu, wiadomo ze jeśli płytę masz razy x4 DvDRW a nagrywarka nagrywa x2 to nagrasz tylko x2.

(Cedar) #6

Kto "przy zdrowych zmysłach" nagrywa na płytę obraz ISO jako "ISO" (czyli jako jeden plik ) - to jest całkowicie bez sensu. Natomiast nagrywanie z obrazu ISO nie jest ograniczone pod względem wielkości (oczywiście pod warunkiem dobrania odpowiedniej płyty i odpowiedniego urządzenia do nagrywania)

Czytam i zastanawiam się po co i dlaczego tak kombinujesz? djkoastek nic nie pisał o jakimkolwiek ISO (i nagrywaniu bezpośrednim na płytę co jest pozbawione sensu) - to Ty z tym "wyskoczyłeś", do tego nie widziałeś nigdy płyty UDF o objętości większej niż 2 GB (oczywiście nie tyczy to się pojedynczego pojedynczego pliku na tej płycie)?

To normalne, ale nie zawsze prawdziwe. Nagrywam zawsze na płytach DVD-R Verbatim x16, moja nagrywarka rozpoznaje je jako x18 i w takiej prędkości nagrywa :wink:

(Karolekc5) #7

Moze po to żeby nagrać na jedna płytę 2-3 gry ??( jeśli do opalenia gry potrzebny jest obraz, to lepiej zgrać go na HDD i tam w virtualnym zamontować niż męczyć napęd, tym samym jeśli chce tylko przenieść komuś bo RW najczęściej do tego służą to nagranie obrazu.iso wydaje mi się racjonalne.)

Nagrywało się tak gry, i dla mnie to miało sens zwłaszcza jak się chciało zaoszczędzić płyty.

Moze być na odwrót rozpoznawać je jako 12 i takiej nagrywać mimo ze powinna x16 :slight_smile: