Jak formatoac nową baterie?

(Alkin85) #1

Kupilem nową baterie do laptopa bo stara juz mi nie trzymala dlugo :frowning: Jak najlepiej ją formatować ?

Wystarczy tylko naładować ją na max a poźniej rozładowac i znowu naładowac ? Czy może trzeba to zrobic bardziej profesionalnie ?

:slight_smile:

(Gen Salvador) #2

naładować na maks (podczas ładowania nie korzystać z niej) potem opróżnić ją do zera, nie koniecznie szybko gwałtownie, byle by systematycznie (stałe obciążenie).

(PaPuX) #3

Oczywiście jeśli bateria posiada układ pamięci bo jeśli to zwykły litowo jonowy akumulatorek to formatowanie baterii jest bezużyteczne.

Pyzatym każda bateria fabrycznie jest formatowana więc nie wiem po co to byś miał robić.

(Gen Salvador) #4

eee no co Ty gadasz ?? żadne baterie nie są fabrycznie sformatowane, jedynie ładowane do max 5~10%

(Kamyks1) #5

A więc tak jak kupujesz baterie to masz naładowaną odrobinkę. Wsadź do laptopa i rozładuj tą odrobinkę. Wyłącz laptopa. Nałąduj na maxa. I poźniej rozładuj i to tyle. Tak sformatowałem swojego Sony Ericsona K750i i wytrzymuje bardzo długo.

(Sanctuarius) #6

no wlasnie od kiedy ?? a co do litowych bateri to niektorzy producenci zalecaja sformatowac ... bo to przeciez nie zaszkodzi ... kumpel tez mial litowy akumulatorek i nie uformowal go to prawie mu nie trzymal wcale ale potem kilka sesji ladowania i rozladowania i bylo ok

formatowanie a raczej formowanie: rozladowac az lap sie wylaczy przy wylaczonym lapie ladowac tak z 12-14 h potem znowu rozladowac i tak z 3 razy no i potem naladowac normalnei wedlug instrukcji czyli pewnie 4-8 h i bedzie loos :slight_smile: