Jak forwrdować router w neo +

No tak jak w temacie niewiem jak to zrobic czyli zmienic porty bo mam w neo+ ip wew gdyz mam router i on dzieki mi na 2 kompy neta. I chcialem postawic server w grze lecz niemoge bo musze wlasnie zmienic te porty, niektórzy twierdza ze to powinnlo pisac w ksizece z neo ale tego niema:/

jesli ktos my mógl mi pomuc byłbym wdzieczny

Z góry ThX

Cześć, mam tak samo neo przez router i najplepszą rzeczą jaką można zrobić jest ustawienie opcji Default Server w opcjach routera.

Musisz w wyszukiwarce wpisać adres 10.0.0.138 , pokaże nam się strona z ustawieniami routera. Tutaj klikamy na Advanced i następnie na zakładkę NAPT , w niej klikamy na Default sever i tu musisz wpisać lokalny adres twojego kompa (ja mam 10.0.0.1 ale u ciebie końcówka może być inna).

Taraz gdy postawisz server jakiejś gry to będzie on widoczny w internecie i każdy będzie mógł się do niego podłączyć. Ale wiedz też że będziesz wtedy bardzo mocno narażony na ataki internetowe dlatego polecam zainstalować jakiegoś firewalla, albo po prostu najnowszego Antywirusa Kasperky Personal, który ma wbudowaną opcję ochrony przed atakami sieciowymi :slight_smile: