Jak i czym podkręcać w Radeona club3d 9550 256mb 128bit

Słyszałem o programie Ati winflash czy jakoś tak.Nie umiem za bardzo zmienić bios’a z poziomu dos , nie wiem czego użyć, jak maksymalnie można kręcić tą kartę tak aby pożyła jeszcze z rok, nie wiem co daje zmiana biosu,jednym słowem jestem początkujący ale już używałem atitool’a (maksymalnie szłem do 280 mhz rdzenia) Prosiłbym o nie usuwanie tego tematu w końcu forum to rzecz która ma pomuc ludziom szczegulnie takim jak ja.Ogulnie chciałbym się dowiedzieć jak zwiększyć moc tej karty

Mój komp 2800+ Athlon ,Płyta Gigabyte ga-k8ns,512 ddr

Naprawde nie zmieniaj Biosu skoro doszłeś “aż” do 280MHz to lepiej troche poczytaj na temat overclockingu i dalej baw się w AtiTool :slight_smile: Dobrze było by przeczytać temat przyklejony w dziale Hardware :slight_smile:

Nie widzisz ze ja chcem sie dowiedzieć jak podkręcić ,widze ze coś jest z tobo nie tak bo te radeony dochodzo dp 400 mhz a ty mi gratulujesz ze doszłem do 280

1.podkręcałem do tylu bo NFS mi sie cioł

2.temat fun jest gdzie indziej

3.jak masz tak odpowiadać to lepiej wogule nie odpowiadaj

4.W tym temacie o overclocingu jest napisane ogulnie,a ja chciałbym sie dowiedzieć jak “dobrze” podkręcać tą daną karte

Omegi zainstaluj i progs do krecenia!

Zainwestuj w chlodzenie na rdzen! i pokrec troche memki :slight_smile:

moj GB R9550 lata na 378 i 525

Ten producent daje orginalny wiatrak nie wiem czy jest on skierowany na rdzeń(raczej tak),ale ja mam jedno zasadnicze pytania co daje inny bios od lepszej karty ,na allegro gosciu wystawia aukcje w kturej sprzedaje podkręcanie kart graficznych i miedzy innymi wspomina coś o zmianie bios’u na 9600XT jeszcze raz CO DAJE ZMIANA Biosu.mialem omegi ale jedyne co mi dały to problemy w systemie.Do kręcenia uzywam atitool sprawuje się dobrze i maks nim kręce do 280 mhz bo się boje więcej mowiąc szczerze

OMG napisałem “aż” 280MHz no ale skoro nie zrozumiałeś tego to podpowiem Ci, że to była ironia :slight_smile: Dobrze kręcić tzn ?? Chcesz wycisnąć z niej max to dojdź najpierw do 380-400MHz nie wiem po co chcesz zmieniać tego Biosa. Zresztą nie wiem po co kręcisz jak się boisz. Skorzystaj z metody MARIO bo każdą kartę kręci się w taki sam sposób (max osiągi tylko inne :slight_smile: ) A na allegro dają karty z podmienionym biosem dlatego, że podkręcone ustawienia się zapiszą bezwzględu na system. I tak btw 9600XT ma 500/600 a 9550 raczej nie dochodzą :slight_smile:

aaaaaaaaaaaaaaaahahhahahahaha :lol: co za LOL :lol:

to moze nie kręć dalej, bo zjarasz grafe i rodzice Ci na nowa nie dadza kasy banana.gif

wytykasz innym, ze niepotrzebnie pisza do Ciebie posty, jakbys byl jakiś góru, a wlasnie udowodniles jaki wielki n0000b jestes 8) hahah

Kazdy pisze jak krecic, a Ty kombinujesz niepotrzebnie z biosem, bo boisz sie bardziej zagary krecic! Moj radek na 250/400 chodzil 30 minut, bo tyle zajelo mi posatwienie windy, poinstalowanie benchmarkow itp.

Odrazu kolowalem chlodzenie i cisnalem max.! i W ten sam dzien radek chodzil juz na 320mhz na rdzeniu, a pameici na 480mhz! po dwoch dnaich juz mialem max z grafy!

Czesto podmienaino biosy, bo mozna bylo zapisywac zegary, pod winda karta byla wykrywana inaczej, i pozatym dobry sposob dal oszustó by sprzedawac 9550 jako 9600Pro :stuck_out_tongue: do tego zmiana biosu inaczej ustawia timmingi grafy, i moze to dac troche markow!

btw: karty ze 256Ramu sie gorzej kreca!

ja /cenzura/ ale to jest /cenzura/ moze i jestem noob i nie mam kasy ale ta karta sie dziwnie podkręcała pełon artefaktów nie mogles powiedziec odrazu ze kart z 256 sie gorzej kręco myslałem ze zmiana biosu cos da np. cos z potokami zrobi odblokuje czy co.ale tylko SE majo zablokowane potoki ,dziwne forum jak sie pytalem na innych(czego innego) to normalnie odpowiadali.

“Odrazu kolowalem chlodzenie i cisnalem max” nie rozumiem jaims programem czy wymieniles wiatrak.jak programem daj nazwe

jak bys chciał wiedziec chodze do 2 gimnazjum i nie mam pracy ani nie zarabiam.muj stan konta na dzisiaj to 450 zł takze mnie nie stac na org gry czy zmiane grafy co pół roku./cenzura/ZE NIE KUPILEM GIGABYTA

Zostałeś potraktowany w sposób na jaki sobie zasłużyłeś.

Trochę kultury. Nie mamy obowiązku ci odpowiadać, więc musisz o to zadbać odpowiednią kulturą posta.

Pokazałeś, że bluzgać umiesz.

Chyba wystarczy.

Może to było powodem :?

9550SE nie ma zablokowanych potoków… Ogólnie SE to szyna 64bit chyba że w 9800SE gdzie są do odblokowania 4 potoki :stuck_out_tongue: Z tego co widze mało kumasz w tym temacie dlatego zaproponowałem Ci poczytanie o OC. Ale dam Ci jedną radę. Artefakty są z kręcenia pamięci (u ciebie 256MB więc zapomnij o hardcore OC) a zwisy kompa od podkręcania GPU które w twoim przypadku osiągnęło tylko 280MHz. Więc przestań się bawić z pamięciami tylko leć dalej na rdzeniu… Tak btw. chodze do 3gimnazjum i jednak potrafie troche poczytać na necie a nie walić topicami w stylu zrób, podaj, pomóż …

Wiem wersje serial są okrojone a czy 9550 czy 9800 nie ma znaczenia co znaczy OC(overclocking czy co?) wale takimi topicami bo mało radeon’ów ma 256 mb .Wkurzył mnie ten cytat bo go nie rozumiałem ,bo nikt mi nie powiedział po co jest zmiana biosu proste nie zrozumieliśmy się.A i jescze jedno mało czytałem ogulnie na temat overclockingu i chyba moją nie wiedze da się wytłumaczyć,nie czytałem bo nie znalazłem swojej karty.

A z bluzganiem ograniczyłem się jak mogłem ,ale widac nie starcza.

R9550 od GB nei am chlodzenia aktywnego, wiec zapodalem wiatrak 80x80 i radiatorki miedziane od Revolteca!

uv2.jpg

uv3.jpg

revoltec.jpg

:slight_smile:

mocno jak na gimnazjaliste!

Dzisiał podkręciłem do 334.80 GPU 459 MEM.Ale z 3dmark’a uzyskałem 2975 pt dodam że orginalenie miałem 2300pt na 250 GPU i 400 mem.Nie wiem o co chodzi.Fajne rediatorki na mem ile dales gdzie.

http://www.cooling.pl

Ale czy mugłby mi ktos powiedziec dlaczego mam tylko 2900 pt. ???

Czy jeżeli mam chłodzenie aktywne mugłbym zainstalować śledzia na pci

A ile byś chciał mieć ??

ja mam 3,5k, ino jakiego ja mam procka ;]

2,9k w 3dm2k3 mialem na Tualatinie 1,2@1,5 ;]

Hmm ja mam 2800+ czyli 1,8 ale za jakiś czas planuje 2,3.Jak myślisz 100pln na chlodzenie starczy.Troche zboczyłem z tematu ale w końcu też oveclocking

czytaj forum gosciu!

pozatym ten 2800+ to XP czy 64 ?

Ja mam QVC 100+ Cu i jakos mi działa 8)

ale sie czepiasz ostatnio nie mam z kim pogadac a czatów nie naidze w.

2800+ 754pin 64 bit ClawHammer