Jak "INACZEJ" podpiąć HP LaserJet 5M do komputera


(Kondor Pl) #1

Witam!

Pytanie wydaję się dość idiotyczne, ale sprawa jest dla mnie bardzo poważna i przedstawia się w następujący sposób.

Przy ostatniej modernizacji komputera zakupiłem płytę główną DFI LanParty nF4 Ultra-D (znakomita płytka).

http://www.dfi.com.tw/Product/xx_produc ... LP&SITE=PL

Zawiozłem komputer do serwisu, gdzie panowie w godzinkę wymienili stare bebechy na nowe. Wróciłem do domku z nowym sprzętem w obudowie i starym w reklamówce :). Jak to w takich momentach bywa, zabrałem się z wielkim zapalem do podpinania kabli od monitora, modemu neostrady, głośników, klawiatury....itp., itd. Ale już po krótkiej chwili doznałem przykrego uczucia paraliżu i bezradności. Nastapiło to w momencie kiedy chciałem podpiąć drukarkę pod port LPT (szeroka wtyczka), moje zdziwienie było ogromne :o ponieważ płytka, którą kupiłem NIE POSIADA takiego złącza :frowning: ......

Oprócz standardowego złącza LPT w drukarce mam jeszcze złącze SERIAL (w komputerze jednak brak) oraz jakieś okrągłe, którego nie potrafię określić.

Na szczęście (albo i nie) posiadam dodatkowo zamontowany moduł HP JetDirect, gdzie są inne złącza. Są to: LocalTalk II (Macintosh niestety), sieciówka 10 Base-T, sieciówka BNC (nie posiadam takiego złącza).

Z tego co widzę, to ze wszystkich złączy mogę podpiąć jedynie sieciówkę pod 10Base-T. Niestety jest to pojedynczy komputer, a nie sieć gdzie jest serwer druku (chyba że mojego można tak skonfigurować, aby się nim stał) i nie mam pojcia czy bezpośrednie podpięcie pod sieciówkę w ogóle coś da.

Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki jak postępować i w jakim kierunku dalej pójść. Może jest możliwość zamontowania w komputerze osobnej karty ze starym złączem LPT (do dyspozycji jest tylko PCI)

z góry dziękuję za pomoc.....

pozdro...


(system) #2

Może takie rozwiązanie będzie dobre:

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=62837845


(Kondor Pl) #3

strumienianin dzięki za informacje. Swoją drogą wyszło całkiem prosto…pozdrawiam