Jak instalować programy na Linuksie?

dla bardzo początkujących (bo niewiem co w dodawaniu repozytoriów jest trudnego).

odpalasz Terminal i wpisujesz:

sudo cp /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list_backup

oraz

uruchomi Ci się plik tekstowy z którego wykasuj zawartość i wklej to poniżej:

dajesz zapisz dokument (jak w wordzie, notatniku) i zamykasz go.

w Terminalu wpisujesz:

oraz

Hasło pozostaje ukryte - tak więc nie zobaczysz żadnego “znaczka” w konsoli - po pwpisaniu hasła - “enter” i do dzieła.

Pozdrawiam

moongoose , przeciez freedom dawno już o tym powiedział…

może kolega nie zobaczył drugiej strony :slight_smile:

Ech…az sie zarejestrowalem na forum…

Firefox dla Linuksa jest w najowszej wersji… zobaczcie czego dotyczyla aktualizacja 1.5.0.6…

Death , ale może chce bete zainstalowac dwójki?

Kubuntu mam zaktualizowane, a dalej Firefox jest w wesji 1.5.0.5.

tyle, że mi to nie przeszkadza - wolę Opere :slight_smile:

może musisz dodać repozytoria?

na przykładzie Opery:

z góry zaznaczam, że niewiem jak to jest w Fx’ie bo nie korzystam.

omg jak chce 2.0 beta ff to go niema w repo…

fx jest w standardowych repozytoriach, natomiast z tego co się orientuje to bety nie ma w żadnych repo, dostepna tylko jako tar.bz do samodzielnej kompilacji

Ja jak ściągnąłem folder z ff to go podmieniłem tam gdzie jest dotychczasowy. I wchodzę w przelądarkę-> pomoc-> wersja i jest 1.5.0.6. A przez repozytoria to nie ma co uaktualniać bo jest wersja 1.5.0.5.

Dalej nie wychodzi

uzywasz ubuntu, czy moze kubuntu? jesli kubuntu to zamiast gedit pisz kate, albo doinstaluj gedit poleceniem

sudo apt-get install gedit

Po dodaniu kate wszystko wyglądało jak w opisie freedoma, dziękuje wszystkim za pomoc.

…Idzie sie zalamac z wami…

Dlaczego nie ma Firefoxa 1.5.0.6 w Repozytorium roznych dystrybucji ? poniewaz poprawka 1.5.0.6 naprawia tylko jednego buga…a mianowicie odtwarzanie windows media poprzez activex… i pewnie wszyscy macie u siebie na Linuksach activex skoro tak rozpaczacie ze nie ma najnowszej wersji… ech idzie sie zalamac a napisalem aby sprawdzic czego ta poprawka dotyczy…