Jak jednorazowo zmienić sposób botowania?

Zadaje to pytanie gdyż nie znalazłem w sieci informacji na ten temat ,

Jestem posiadaczem PC z płyta główną MSI P67A-GD65 (B3).

Jeżeli chce zbotować start z innego żródła niz dysk twardy za każdym razem musze wejść w bios klawiszem DELETE ,

przestawić botowanie naprzyklad na cd i F10 zapamiętać …

RESTART i wszystko idzie ok. Ale potem znów musze wchodzić w bios i to przestawiać .

Czy istnieje sposób jednorazowego zbotowania z innego żródła bez mieszania na stałe w biosie ?

Kłania się instrukcja płyty głównej, strona 42, dział 3-2 " Entering Setup", i napis który powinien być powielony na ekranie podczas włączania komputera.

Jaj napisał Veers zwróc uwagę na napisy w dole ekranu przy starcie płyty głównej (przez uruchomieniem systemu operacyjnego) - zapewne jakiś klawisz uruchamia jednokrotne menu bootowania.

Często są to klawisze F9, F12, F1, F2 lub Esc (w zależności od producenta płyty/BIOSu).

A, po co przestawiać?

Jeżeli w napędzie nie będzie płyty bootowalnej, to uruchomi się system z twardego dysku. Kiedyś w komputerach był jeszcze napęd małych dyskietek i ten napęd był najpierw testowany co objawiało się charakterystycznym trzaskiem , ale chyba mało komu przychodziło do głowy zmieniać za każdym razem kolejność bootowania.

No ale jak nie będzie miał na stałe włączonego jako pierwsze botowania dla CD/DVD to zyska cenną 1s.-komputer nie będzie sprawdzał czy jest płyta w napędzie,a może i 1,5s.albo więcej :slight_smile: w razie gdyby była jakaś płytka w napędzie ale bez “Bota” :slight_smile: (potrzebny czas na rozpędzenie płytki i stwierdzenia że Bota brak) .

Tak jak napisał ci Veers-instrukcja płyty głównej.Nie wszystkie płyty mogą mieć tą opcję wyboru doraźnego botowania z określonego urządzenia.

Z tą jedną sekundą, to mnie dobiłeś. Ludziska tracą dziesiątki godzin na bezużyteczne bzdury, a tu 1 sekunda. Życzę powodzenia w oszczędzaniu sekund.