Jak jednym klawiszem otworzyć nową kartę w firefoxie?

Jak w temacie. Korzystam z netbooka, często bez możliwości podpięcia myszki. Szukam jakiegoś dodatku do firefoxa, albo sposobu jak otwierać odnośniki w nowej karcie z pomocą np. spacji? Klikanie za każdym razem prawym klawiszem przy gładziku a następnie wybieranie opcji “otwórz odnośnik w nowej karcie” jest bardzo uciążliwe.

Gesty myszy? Dodatek Firegestures. Wystarczy przytrzymać prawy klawisz myszki, zrobić ruch w dół i puścić klawisz, a link otworzy się w tle w nowej zakładce.

Dodatek keyconfig do firefoxa.

Możesz sobie zmieniać prawie wszystkie skróty klawiaturowe.

Nie wiem jak w Firefox’ie ale w chrome przeciągasz se linka obok otwartej karty i masz nową ^^

Ja proponuję Easy DragToGo https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/6639/

I w momencie, jak nie ma podpiętej myszki, to touchpada nawet nie dotyka? Wszystko robi zapewne skrótami klawiaturowymi, nie? Zastanów się zanim coś napiszesz, kogoś skrytykujesz… Sam mam laptopa i wiem co piszę. Na samym touchpadzie bez gestów bardzo ciężko się pracuje. W ogóle wiesz co to są te gesty myszy i jak działają, że się wypowiadasz na ten temat? :slight_smile: Może, na Twoje potrzeby, powinienem to nazwać gestami touchpada?

Chyba ten sposób najbardziej mi odpowiada na ten moment. Firegestures dziwnie się zachowuje, mimo przypisania symbolu nie reaguje albo reaguje zupełnie inaczej niż powinien. Może to kwestia wprawy na touchpadzie, ale biorąc pod uwagę prostotę i funkcjonalność Easy DragToGo, to narazie zostanę przy nim, choć i tak idealnie by było jakby można było otwierać odnośniki w nowej karcie w tle za pomocą spacji :wink:

Ctrl + Shift + klik na link. :slight_smile:

Ctrl + Shift często zamiana y i z

Na link i emulowany środkowy myszy.

Najechać na link i przytrzymując CTRL “kliknąć” lewym klawiszem nad touchpadem w link - nie działa :? ?

Działa! :wink:

Cieszy mnie, że działa :).

[OT]

A może ktoś wie, czemu powiadomień na Jabbera nie dostaję o nowych odpowiedziach? W Panelu mam zaznaczone :(.

“Dopóki nie zobaczysz tego wątku, nie otrzymasz żadnego następnego powiadomienia.” Może jakieś przeoczyłeś?

Może. Jeszcze poszperam w historii powiadomień w komunikatorze. Może wylądowały w ‘Usuniętych’ ;P. Zresztą miałem już problem z ustawieniem Jabbera w Konnekcie, ale sobie poradziłem jakoś. Może i tym razem się uda :-D?

[edit]

Jednak się udało. Wszystko jest w porządku. Info lądowało w Usuniętych :wink: