Jak jest u was z linuksem w nowej szkole?

Dostałem się do najlepszej szkoły w Ostrołęce czyli do I LO na profil mat, inf, fiz. Dziś miałem pierwszą lekce inf. Wnerwiłem się bo w tej szkole nie ma linuksa. tylko mac os X i windows Vista :zniesmaczony: A jak jest u was z linuksem???

Serwer samba na debianie/ubuntu, komputery klienckie aktualnie łączą się do niego z XP.

Unixy i Maki są brane pod uwagę przy planie nauczania, lecz w jego dalszych punktach.

U nas są 3 sale,

  1. sala Durny MaC Os X dla podstawówki.

  2. sala Win2000 dla Gim

  3. sala Win2000 i Linux dla Gim.

nie wiem jak dla LO ale tam też jest jakaś sala.

U nas mamy jakieś distro na niektórych kompach… Chyba Mandreak ;/

Komputery klienckie - WinXP, serwer Novell, na złomach, które pozostały Linux EduCD. Pocieszam się faktem, że za rok kończy się licencja na pracownie z XP - wtedy Linux będzie górą…

mac os x ■■■■ totalny !!

2 klasy z Linuksem ( Mendriva serwer samba)

2 klasy z Win XP (lekcje programowania i oprogramowania)

Win 2000 na starych złomach… już nie mam sił do tych kompów… dziś mierzyliśmy czas ile się odpalają :mrgreen: zgadujcie :mrgreen: 5 min 36 s

Ja chodzę do ZSZ2 w Ostrołęce (profil: technikum informatyczne)… w każdej sali XP :x z Linuxem bawimy się tylko w Virtual PC… no comment

macie mac’i czy czy na PC systemy postawione ?

mam macintoshe w szkole ale sa tam linuxy i XP zainstalowane i mozna sobie wybrac system:)

Nie wiem o co chodzi, ale mamy normalną sale tylko z mac’ami. Jak mac sam monitor i nic więcej

u mnie w szkole sala komputerowa to porażka albo inaczej raj dla początkującego hakera. są kompy tylko z Xp podpięte do domeny ale sieć jest tak zle skonfigurowana że przez przypadek udało mi sie z konta uczniowskiego dostać na serwer główny i mogłem robić co chciałem

Jaki administrator, taka sieć.

Z tego co widzę to w sporej części szkół są komputery z GNU/Linuksem - wyjdzie Wam to w przyszłości tylko na dobre. Ja o Linuksie dowiedziałem się dopiero na studiach, ale to było już jakiś czas temu.

U nas visty…

Ale 5 laptopów jest z Ubuntu 6.06 :stuck_out_tongue:

U mnie jest tyle pracowni komputerowych, że się jeszcze nie połapałem co gdzie jest, na pewno jest MAC OS bo zrobiono na odnowionym poddaszu jeszcze jedną pracownie i wyposażono ją w sprzęt od APPLE :slight_smile:

ciesz się vistą… u nas kupuli nowe pc z xp niesety :frowning:

a szkoła to LO…

http://www.gimnazjum1.bytom.pl/index.ph … &Itemid=30

jakie w moim gim sa stare kompy…

pewnie sa tam 98 albo 3.11 :]

Co możecie mi powiedzieć o mac’u? Jestem zielony jeśli chodzi o niego. Jest podobny do linuksa? Czy da się go zainstalować za zwykłych PC czy tylko tych z firmu apple?

troszkę tak, ma te same duże ikonki co Linux, i te bajerki co Vista, tylko pod inną nazwą i są w innym miejscach, no i wszystko standardowo w konsoli, tak jak w Linux. Programy z Linuxa odpalają na Mac Os X, z Windows nie ! ale naszczacie u nas mają takie coś że można sobie wybrać w Tym Macu system np. windows 98 (lagi) Windows 2000 nie wiem nie sprawdzałem. Ja już nie mam styczności z mac bo nie chodzę już do podstawówki. i nawet tam nie chodziłem, tylko czasami byłem “Gościnnie”

u nas w jednej sali, Pc się strasznie różnią, niektóre odpalają Win2000 w 5min a inne w parę sekund.